Carla’s Dreams vă aşteaptă, azi, la Festivalul usturoiului în Ținutul Contelui Dracula. Două zile de petrecere la Piatra Fântânele. Aici PROGRAMUl complet

 

 

Sâmbătă, 17 august 2019

 

11:00 – 22:00

Tabăra festivalului:

* Târgul Produs în Bistrița-Năsăud; invitat – Asociația Produs de Cluj

 

* Activități pentru copii  

  • Picturi cu Shevalet
  • Jocuri recreative
  • Ateliere de meșterit și meșteșugit cu Produs în Bistrița-Năsăud
  • 15:30 și 17:00 - Activități de ”împrietenire” cu natura în Pădurea Pedagogică la Tășu

 

* Activități pentru tineri/ adulți

  • 15:30 - Concurs Cel mai puternic bărbat din Ținutul Contelui Dracula– sponsori – Pascha Men’s Wear, Crama Vie Vin Lechința, Yves Rocher, Asociația Clubul Sportiv Profesional Fight Gym, Produs în Bistrița-Năsăud
  • 15:30  -  Concurs de gătit Junaliști Chefi de pe la noi și rețete cu usturoi, destinat jurnaliștilor – Sponsori: Selgros, Ferma Gruiu, Crama Jelna, Crama Vie-Vin Lechința, Yves Rocher, Produs în Bistrița-Năsăud
  • 15:30  - Drumul care unește - Traseu de inițiere pe Via Transilvanica cu Tășu

 

* Activități pentru toate vârstele

  • Colțul cu amintiri vampirii – concurs cu fotografii de la colțul foto al Festivalului – pe tot parcursul zilei – sponsori Transilvania Print și Yves Rocher
  • Mișcare în aer liber cu îndrăgita noastră echipa de handbal Gloria 2018
  • 12:30 - Mișcare ritmată cu Axel & The Roses

 

Scenă

12:00 - 12:30 * Deschiderea programului

14:30 – 15:30 * Momente magice  cu Sclipirici

16:30 – până târziu în noapte

* Demonstrații de dans: ZUMBA – Axel and the Roses

* Festivitate premiere concurs – Cel mai puternic bărbat

* Demonstrații de măiestrie: K1

* Muzică live: Cristina Creț

* Demonstrații de dans și acrobație: CHEERS ALL STARS

* Muzică live: Maria Pop

* Demonstrații de dans și acrobație: CHEERS ALL STARS

* Folk Comedy: Bancea, Borsos & Copaciu

* Muzică live: Cristian Moldovan

* Mad House

* Muzică live: Trupa Khameleon

* Festivitate premiere Concurs Junaliști Chefi de pe la noi și rețete cu usturoi

* SiriuS - Animație cu foc

* Carla’s Dreams

* Petrecerea vrăjitoarelor cu DJ ARM

Animatori: Contele Dracula și aleasa lui

 

Duminică, 18 august 2019

 

11:00 – 22:00

Tabăra festivalului:

* Târgul Produs în Bistrița-Năsăud; invitat – Asociația Produs de Cluj

 

* Activități pentru copii  

  • Picturi cu Shevalet
  • Jocuri recreative
  • Ateliere de meșterit și meșteșugit cu Produs în Bistrița-Năsăud
  • 14:00 și 16:00 Activități de ”împrietenire” cu natura în Pădurea Pedagogică la Tășu

 

* Activități pentru tineri/ adulți

  • 12:00 Concurs Cel mai puternic braț din Ținutul Contelui Dracula (skanderberg) – sponsori –Ferosteel Décor SRL, Yves Rocher
  • 12:00 Concurs de gătit „Super Chefi în Ţinutul Contelui Dracula”, rețete în care usturoiul este vedeta, deschis publicului larg - – Sponsori: Selgros, Ferma Gruiu, Crama Jelna, Crama Vie-Vin Lechința, Yves Rocher, Produs în Bistrița-Năsăud
  • 14:00 Drumul care unește - Traseu de inițiere pe  Via Transilvanica cu Tășu

 

* Activități pentru toate vârstele

  • Colțul cu amintiri vampirii – concurs cu fotografii de la colțul foto al Festivalului – pe tot parcursul zilei – sponsori Transilvania Print și Yves Rocher

 

11:00 – 22:00

Tabăra festivalului:

* Târgul Produs în Bistrița-Năsăud; invitat – Asociația Produs de Cluj

 

* Activități pentru copii  

  • Picturi cu Shevalet
  • Ateliere de meșterit și meșteșugit cu Produs în Bistrița-Năsăud
  • 14:00 și 16:00 Activități de ”împrietenire” cu natura în Pădurea Pedagogică la Tășu

 

* Activități pentru tineri/ adulți

      12:00 Concurs Cel mai puternic braț din Ținutul Contelui Dracula (skanderberg) – sponsori –Ferosteel Décor SRL, Yves Rocher

12:00 Concurs de gătit „Super Chefi în Ţinutul Contelui Dracula”, rețete în care usturoiul este vedeta, deschis publicului larg - – Sponsori: Selgros, Ferma Gruiu, Crama Jelna, Crama Vie-Vin Lechința, Yves Rocher, Produs în Bistrița-Năsăud

14:00 Drumul care unește - Traseu de inițiere pe  Via Transilvanica cu Tășu

 

* Activități pentru toate vârstele

  • Colțul cu amintiri vampirii – concurs cu fotografii de la colțul foto al Festivalului – pe tot parcursul zilei – sponsori Transilvania Print și Yves Rocher

Tabăra festivalului:

* Târgul Produs în Bistrița-Năsăud; invitat – Asociația Produs de Cluj

 

* Activități pentru copii  

  • Picturi cu Shevalet
  • Ateliere de meșterit și meșteșugit cu Produs în Bistrița-Năsăud
  • 14:00 și 16:00 Activități de ”împrietenire” cu natura în Pădurea Pedagogică la Tășu

 

* Activități pentru tineri/ adulți

  • 12:00 Concurs Cel mai puternic braț din Ținutul Contelui Dracula (skanderberg) – sponsori –Ferosteel Décor SRL, Yves Rocher
  • 12:00 Concurs de gătit „Super Chefi în Ţinutul Contelui Dracula”, rețete în care usturoiul este vedeta, deschis publicului larg - – Sponsori: Selgros, Ferma Gruiu, Crama Jelna, Crama Vie-Vin Lechința, Yves Rocher, Produs în Bistrița-Năsăud
  • 14:00 Drumul care unește - Traseu de inițiere pe  Via Transilvanica cu Tășu

 

* Activități pentru toate vârstele

  • Colțul cu amintiri vampirii – concurs cu fotografii de la colțul foto al Festivalului – pe tot parcursul zilei – sponsori Transilvania Print și Yves Rocher

Scenă

11:45 – 12:00 * Deschiderea programului;

13:00 – 13:50 * Teatrul Nescris ”Constantin Iugan” din Șanț (40 min)

13:50* Festivitate premiere Concurs Cel mai puternic braț

14:00 – 16:00 * Ansamblul Profesionist Dor Românesc: Anuța Motofelea, Cristina Retegan, Domnica Dologa, Mirela Petruș, Veronica Bălan, Oana Matei Coruți, Ioachim Spân, Nicolae Cioancă, Ansamblul profesionist de dansuri și orchestra profesionistă ”Dor Românesc”

16:00 – 16:30* Traian și Valeria Ilea

16:30 – 16:45 * Premierea câștigătorilor concursului de gătit „Super Chef în Ţinutul Contelui Dracula”

16:45 – 20:00 * Ansambluri folclorice din județ:

  • Ansamblul Folcloric „Mioriţa” din Mărişelu - coordonator artistic (instructor coregraf): Valer Nicoară
  • Ansamblul Folcloric „Dor de pe Câmpie” din Silivaşu de Câmpie - coordonator artistic (instructor coregraf): Aurel Muntean,
  • Ansamblul Folcloric „Ciobănaşul” din Şieuţ - coordonator artistic (instructor coregraf): Ignat Pantea
  • Ansamblul Folcloric „Măgura Şieului” din Şieu - coordonator artistic (instructor coregraf): Bogdan Pântea
  • Ansamblul Folcloric „Doina Rebrei” din Rebra - coordonator artistic: Vasile Călini, instructor: Ioan Rus
  • Formaţia de jocuri bărbăteşti din Budacu de Sus, comuna Dumitriţa - coordonator artistic (instructor coregraf): Florin Cirilă
  • Formaţia de căluşari „Urmaşii Grănicerilor” din Budacu de Sus - coordonator artistic (instructor coregraf): Florin Cirilă
  • Ansamblul Folcloric „Rapsodia Trişcaşilor” din Leşu - coordonator artistic (instructor coregraf): Nicolae Lupşan
  • Ansamblul Folcloric „Flori bârgăuane” din Josenii Bârgăului - coordonator artistic (instructor coregraf): Paul Muntean
  • Prezintă: Virginia Linul & Menuț Maximinian

 

 

 

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]