Consiliul Judeţean premiază 20 de elevi, 7 sportivi, 3 antrenori şi echipa de robotică de la CN Petru Rareş Beclean. Vezi nominalizările!

Consiliul Judeţean va adopta, în şedinţa ordinară de marţi, proiectul de hotărâre privind acordarea premiilor elevilor și sportivilor din județul Bistrița-Năsăud care au obținut rezultate deosebite în anul 201, cu suma totală de 90.005 lei. De asemenea, aleşii judeţeni vor aproba  acordarea de premii speciale, în sumă de 11.110 lei, echipei de robotică din cadrul Colegiului Naţional "Petru Rareş" Beclean, pentru sprijinul acordat la depunerea a cinci proiecte de către Consiliul Judeţean Bistriţa-Năsăud în cadrul Programului Operațional Regional 2014-2020, Axa prioritară 6 - Îmbunătățirea infrastructurii rutiere de importanță regională, Prioritatea de investitii 6.1 - Stimularea mobilității regionale prin conectarea nodurilor secundare și terțiare la infrastructura TEN-T, inclusiv a nodurilor multimodale, nr. apelului de proiecte POR 2018/6/6.1/6.

Cei 10 elevi care au obţinut primele trei medii la examenul de Bacalaureat şi Evaluare Naţională vor primi câte 2500 lei, respectiv 1500 şi 1000 lei. Cei şapte sportivi bistriţeni de la haltere, box şi tenis de masă vor primi câte 5000 lei, în timp ce antrenorii Mugur Saranciuc, Nicolae Zăpârţan şi Marian Filipaş doar câte 3000 lei. Cei zece elevi din echipa de robotică de la C.N. „Petru Rareş” Beclean vor beneficia de un premiu special de câte 1000 lei.

     I.             Premii individuale ce se acordă elevilor care s-au clasat pe primele trei locuri la examenul de Bacalaureat în anul 2018

 

 

Nr. crt

Numele și prenumele

Clasa

Unitatea școlară

Rezultatul obținut

1.

Albu Maria

XII

Liceul ”Radu Petrescu” Prundu Bîrgăului

 

10

2.

Bugnariu Ana-Maria

XII

Liceul ”Radu Petrescu” Prundu Bîrgăului

 

10

3.

Coman Corina-Mirela

XII

Colegiul Național ”Andrei Mureșanu” Bistrița

 

10

4.

Georgescu Paula Ioana

XII

Colegiul Național ”George Coșbuc” Năsăud

 

10

5.

Mureșan Eliza-Adela

XII

Colegiul Național ”Petru Rareș” Beclean

 

10

6.

Scurtu Andrada Diana

XII

Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița

10

 

7.

Moldovan Vasilica Andreea

XII

Colegiul Național ”George Coșbuc” Năsăud

 

9,96

 

8.

Oltean Oana Mihaela

XII

Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița

9,96

 

9.

Mîndrean Denisa-Cristina

XII

Colegiul Național ”Andrei Mureșanu” Bistrița

 

9,93

 

10.

Simionca Andrada Larisa

XII

Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița

9,93

 

Total I

 

 

II.           Premii individuale ce se acordă elevilor care s-au clasat pe primele trei locuri la examenul de Evaluare Națională clasa a VIII-a în anul 2018

 

Nr. crt

Numele și prenumele

Clasa

Unitatea școlară

Rezultatul obținut

1.

Barna Ruxandra Georgiana

VIII

Școala Gimnazială ”Ștefan cel Mare” Bistrița

10

2.

Chindriș Alexandra Maria

VIII

Liceul Tehnologic Tîrlișua

10

3.

Kulcsar Noemi

VIII

Școala Gimnazială ”Grigore Silași” Beclean

10

4.

Sima Mario Robert

VIII

Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița

10

5.

Bozbici Adrian David

VIII

Școala Gimnazială ”Ștefan cel Mare” Bistrița

9,92

6.

Drăgan Daria Cristiana

VIII

Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița

9,92

7.

Dobricean Ioan Dorian

VIII

Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” Năsăud

9,90

 

8.

Jirghiuță Andra Georgiana

VIII

Colegiul Național ”Liviu Rebreanu” Bistrița

9,90

 

9.

Şot Lusia Amelia

VIII

Școala Gimnazială ”Dariu Pop” Măgura Ilvei

9,90

 

10.

Takacs Robert

VIII

Școala Gimnazială Nr. 1 Bistrița

9,90

 

 

 

 

Nr. crt.

Numele și prenumele

Sportul olimpic

Clubul la care este legitimat

Rezultatul obținut

1.

Martin Răzvan- Constantin
 

Haltere

Clubul Sportiv Municipal Bistrița

1 loc I și 2 locuri II                                                             Campionatul European de Seniori

Izvorani București

2.

Măricuț Alexandra-Daniela

Haltere

Clubul Sportiv Municipal Bistrița

1 loc II și 2 locuri III                                                             Campionatul European de Juniori II

Milano Italia

3.

Cosma Cristina-Paula

Box

Clubul Sportiv Municipal Bistrița

1 loc II

Campionatul European de Seniori       (20-22 ani Categoria 60 Kg)

Târgu Jiu

4.

Plaian Tania-Maria
 

Tenis de masă

Clubul Sportiv Municipal Bistrița

1 loc II și 2 locuri III

Campionatul European de Cadeți și Juniori I Cluj-Napoca                                              

5.

Oprea Ioana-Elena                            

Tenis de masă

Clubul Sportiv Municipal Bistrița

1 loc III cu echipa

Campionatul European de Cadeți și Juniori I Cluj-Napoca    

6.

Nemaciuc Mihai-Claudiu

Tenis de masă

Clubul Sportiv Municipal Bistrița

1 loc III cu echipa

Campionatul European de Cadeți și Juniori I Cluj-Napoca            

7.

Sîngeorzan Ioana

Tenis de masă

Clubul Sportiv Municipal Bistrița

1 loc I cu echipa

Campionatul European de Cadeți și Juniori II Cluj-Napoca       

 

 

 

II.         I.             Premii individuale pentru sportivii care au obținut performanțe deosebite la acțiunile sportive internaționale,pentru sporturile olimpice, în anul 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Premii individuale care se acordă pentru antrenorii sportivilor care primesc premii în anul 2018

 

Nr. crt

Numele și prenumele

Sportul olimpic

Funcția

Clubul la care este legitimat

1.

Saranciuc Mugur-Dan-Viorel

Haltere

Antrenor al sportivului Martin Răzvan Constantin

Antrenor emerit - Clubul Sportiv Municipal Bistrița

2.

Zăpârțan Niculae-Dumitru

Box

Antrenor al sportivei Cosma Cristina Paula

Profesor/Antrenor emerit - Clubul Sportiv Municipal Bistrița

3.

Filipaș Marian-Marcel

Tenis de masă

Antrenor al sportivilor:

- Plaian Tania-Maria

- Oprea Ioana-Elena                            

- Nemaciuc Mihai-Claudiu

- Singeorzan Ioana

Profesor/Antrenor emerit - Clubul Sportiv Municipal Bistrița

 
 

III.          Premii speciale ce se acordă echipei de robotică din cadrul Colegiului Național “Petru Rareș” Beclean

 

Nr. crt

Numele și prenumele

1.

Cioban Vasile

2.

Szasz Bogdan

3.

Rusu Raluca

4.

Polman Marian

5.

Oprea Vlad

6.

Felecan Cătălin

7.

Papiu Cristian

8.

Nicula Mircea Cristian

9.

Mureșan Flavius

10.

Săsărman Elisabeta

 

 

 

                                           

 

.

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]