Handbal feminin, Divizia A

CSM Bistriţa – CSM Cetate Devatrans 22-37

CSM Bistriţa a pierdut astăzi partida disputată în compania formaţiei CSM cetate Devatrans. La pauză, diferenţa era de doar opt goluri, 11-19, dar în primele zece minute ale reprizei a doua, bistriţencele nu au reuşit să înscrie niciun gol. La final, diferenţa a fost de 15 goluri, 22-37.

Meciul s-a disputat în cadrul celei de a XVII-a etape a Diviziei A de handbal feminin, seria B.

Echipa CSM Bistriţa: Andreea Balogh, Georgiana Martin-Stoleru, Paula Martari, Andreea Covaci, Danilea Denisa Dorhoi, Adana Ionela Pop, Irina Boiciug, Andreea Săsărman, Elisabeta Cadar, Ligia Elena Ilieşiu, Andreea Suciu, Lia Paula Cira, Ancuţa Musina, Paula Rus, Alina Domniti, Tania Plăian.

Antrenori: Carmen Mican şi Loredana Buf

Etapa viitoare, programată duminica viitoare, 3 martie, CSM Bistriţa va juca în deplasare cu Univ. Timişoara.