C.S. Judo Drumarul Bistriţa

Cupa CIS Gaz Târgu Mureş

Peste 250 de sportivi din cluburi de renume din ţară au participat la Cupa CIS Gaz, printre care CS Judo Arte Marţiale Bistriţa, CSS Miercurea Ciuc, Dinamo Braşov, CSM Cluj, CSM Baia Mare, CIS Gaz Târgu Mureş, CS Judo Drumarul Bistriţa. Rezultatele au fost convingătoare, CS Judo Drumarul a obţinut 12 medalii, dintre care 5 de aur, 5 argint şi 3 de bronz. De asemenea, CS Judo Drumarul Bistriţa a participat cu cinci sportivi (trei la F şi doi la M), în perioada 15-16 octombrie 2011, la Gura Humorului, la Cupa Bucovina, Ediţia a X-a, turneu internaţional. Sportivii bistriţeni au obţinut rezultate bune în faţa sportivilor din Ucraina, Republica Moldova, care practică un judo bazat pe forţă.

Astfel, la F. categoria 36 kg, Andonescu Bianca a obţinut medalia de argint, Savu Ana – categoria 40 kg, medalie de argint şi medalie de bronz la 44 kg; Secrieru Andrada – 63 kg şi + 63 kg, două medalii de aur.

La U 17 M, Tălabă Cătălin a obţinut locul III – medalie de bronz la categoria 55 kg, iar Voicu Manuel locul V.