Cupa oraşului Năsăud la arte marţiale, pentru a 3-a oară câştigată de Shotokan Dojo

Zilele trecute, sala de sport a Colegiului Economic din Năsăud a găzduit cea de-a treia ediţie a „Cupei oraşului Năsăud” la arte marţiale, organizată a Asociaţia Club Sportiv Shotokan Dojo Năsăud, cu sprijinul Primăriei şi Consiliului Local Năsăud şi Direcţia pentru Sport şi Tineret Bistriţa-Năsăud.
În deschiderea competiţiei s-a desfăşurat un concurs demonstrativ la care au evoluat câte trei sportivi de la cluburile: Shotokan şi Grănicerul (ambele din Năsăud), Olyo Taekwondo şi CS Karate (ambele din Bistriţa), CS Karate Feldru şi Şcoala de Karate Mureşenii Bârgăului. Concursul demonstrativ a fost câştigat de Shotokan Dojo Năsăud, care a realizat 250 puncte.
În concursul propriu-zis (Cupa oraşului Năsăud la arte marţiale) s-au întrecut sportivi de la Fudoshin Oradea, Todome Oradea, UAMT Agora Oradea, Terra Kids Zalău, Porolissum Zalău, Voinţa Cluj, Gloria Dej, Fudo Vatra Dornei, Grănicerul Năsăud şi Shotokan Năsăud.
Primul loc, pentru al treilea an consecutiv, a fost câştigat de Shotokan Dojo (instructor Ionel Brezoi) – cu 3575 de puncte, locul II l-au câştigat cei de la Fudoshin Oradea cu un total de 1900 puncte, iar locul III de Gloria Dej cu 1825 puncte.