De ziua lui, Andrei Burian a câştigat, la categoria sa de vârstă, Bike Race Braşov

Bistriţeanul Andrei Burian de la Bistritz Bike Shop Racing Team a participat duminică la cursa deșfăşurată pe traseul de 38 km, la concursul de maraton ciclistic MTB “Bike Race Braşov”.

Startul a fost dat din Piața Unirii, concurenții parcurgând pe drumuri forestiere și poteci turistice un traseu care i-a dus prin Poiana Brasov și pe muntele Tâmpa. Diferența de nivel totală a traseului a fost de aproximativ 1400 m. La acest concurs au participat cele mai puternice echipe din țară, care își trimit ciclişti și la concursuri internaționale.

În aceste condiții, Andrei Burian a avut o prestație excelentă, ocupând locul 1 la categoria sa de vârstă, 14-20 ani, și locul 25 în clasamentul general. Următorul concurs la care va participa Andrei Burian este “Vidraru Bike Challenge” care va avea loc în data de 24 iunie.