Decembrie plin de evenimente la Palatul Culturii

6 Decembrie

·       Ora 1800 – Spectacol pentru copii – organizator Asociația „Aripi de copil” sala mare de spectacole Palatul Culturii

·       Ora 1800 – Concert de colinde susținut de grupul de colindători „Glasuri ardelene” Cluj și Grupul de colindători „Izvoare” Cluj – scena Pietonal

 

7 Decembrie

·       Ora 1800 – Colinde susținute de Grupul de colindători din Mărișel și Grupul de colindători „Flori dumitrene” din Dumitra

 

 

8 Decembrie

·       Ora 1800 –  Concert colinde susținut de Grupul de colindători ai Liceului Tehnologic de Servicii Bistrița, Grupul de colindători din Șieu și Alexandru Căpitan

 

9 Decembrie

·       Ora 1800 – Colinde susținute de Grupul de colindători ai Ansamblului „Poarta Dorului” Bran, jud Brașov  și Corul Bisericii din Chintelnic – scena Pietonal

10 Decembrie

·       Ora 1800 – Grupul de colindători ai Ansamblului „Colibița” Bistrița- Bârgăului și Grupul de colindători ai Ansamblului „ Mara” Sighetul Marmației – scena Pietonal

11 Decembrie

·       Ora 1800 – Grupul de colindători ai ansamblului „Coronița” Solovăstru și grupul de colindători din Apuseni  coordonați de Adriana Irimieș – scena Pietonal

12 Decembrie

·       Ora 1800 – Grupuri de colindători ai școlilor bistrițene – scena Pietonal

13 Decembrie

·       Ora 1800 Concert susținut de Fanfara Militară a Garnizoanei Bistrița - sala mare de spectacole Palatul Culturii

·       Ora 1800 – Grupul de colindători ai ansamblului „Doinița” conduși de către Cornelia Ardelean Archiudean  și Grupul de colindători ai Liceului de muzică „Tudor Jarda” – scena Pietonal

 

14 Decembrie

·       Ora 1600 – Spectacol caritabil  pentru copii – organizator Fundația „Progres” – sala mare de spectacole Palatul Culturii

·       Ora 1800 – concert colinde susținut de Fanfara „Armonia Forte Fortissimo” și Corul de cameră  „Appassionata” – scena Pietonal

 

15 Decembrie

·       Ora 1800 – Concert de colinde  susținut de Grupul de colindători din Poiana Ilvei și grupul de colindători din Măgura Ilvei – scena Pietonal

·       Ora 1900 – Concert de Crăciun susținut de Orchestra simfonică din Viena - sala mare de spectacole Palatul Culturii

 

16 Decembrie

·       Ora 1700 – Premiile municipiului Bistrița - sala mare de spectacole Palatul Culturii

·       Ora 1800 – Concert colinde susținut de grupul de colindători ai Ansamblului „Doina Someșană” Sângeorz-Băi, Grupul de colindători „Plaiuri someșene”  Feldru și Grupul din Bulgaria – scena Pietonal

17 Decembrie

·       Ora 1100 – Spectacol pentru copii – organizator Grădinița „Benita” - sala mare de spectacole Palatul Culturii

·       Ora 1500 – Spectacol de muzică și dans susținut de membrii Școlii de dans „BN-RITM” - sala mare de spectacole Palatul Culturii

·       Ora 1800 – Concert colinde  susținut de Florina Bălan, Grupul de colindători „Datina” Mărișelu și Grupul din Bulgaria – scena Pietonal

18 Decembrie

·       Ora 1800 – Spectacol de dans – organizator „Scenica” - sala mare de spectacole Palatul Culturii

·       Ora 1800 – Concert colinde susținut de Corala „Coroana” dirijor Fuca Rozalia, Alexandru Căpitan,  Grupul din Bulgaria  și Grupul coral al Colegiului Militar „Mihai Viteazul” Alba Iulia coordonați de preot Ioan Șopterean – scena Pietonal

 

19 Decembrie

·       Ora 1800 – Concert colinde susținut de corul de cameră „Appassionata” – sala mare de spectacole a Palatului Culturii

·       Ora 1800 Concert colinde susținut de Grupul de colindători din Lechința și Grupul, Grupul de colindători ai Liceului Sportiv Bistrița și Grupul de colindători coordonați de Mirela Petruș

 

20 Decembrie

·       Ora 1000 – Spectacol pentru copii – organizator grădinița „Smile” – sala mare de spectacole a Palatului Culturii

·       Ora 1800 – Concert colinde susținut de Grupul de colindători „Cununița”, Grupul de colindători din Ilva Mare  și Grupul de colindători din Vătava Mureș – scena Pietonal

 

21 Decembrie

·       Ora 1700 – Spectacol de dans cu D`Fantasy -  coregraf Doris Cosma - sala mare de spectacole a Palatului Culturii

·       Ora 1800 – Grupul de colindători ai Școlii „Sfânta Maria”, Alexandru Căpitan, Karina Gavriloaie și Nicolae Bor – scena Pietonal

22 Decembrie

·       Ora 1800 Concert colinde susținut de membrii Ansamblului „Someșul” Beclean , și Grupul de colindători din Leșu – scena Pietonal

23 Decembrie

·       Ora 1800 - Concert colinde susținut de Corul „Trinitas” al Bisericii Romano- Catolice 

.

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]