FC Bistriţa, doar un punct la Mediaş, după ce a fost egalată pe final

FC Bistriţa a obţinut un punct în deplasarea de la Mediaş, cu echipa a doua a Gaz Metanului, în etapa a şasea a Ligii a III-a. Bistriţenii au condus la pauză, scor 1-0, prin golul marcat de Nalaţi, şi puteau câştiga partida, după ce Colţa a făcut 2-0 în minutul 70. Gaz Metan Mediaş II a reuşit să marcheze în minutul 88, prin Alexandru Buziuc (88) şi Alin Predescu (90+2), potrivit prosport.ro.

Cu acest rezultat, având 4 puncte în şase etaoe, FC Bistriţa este pe locul 12 în Seria 5 a Ligii a III-A. Etapa următoare este programată în 14 octombrie, cu Recolta Dorolt.

"Este totusi un rezultat pozitiv pentru echipa noastra dupa mai multe partide in care nu a reusit sa adune vreun punct, si datator de sperante totodata pentru obtinerea unei victorii in urmatoarea etapa, pentru ca la Bistrita urmeaza sa ajunga "lanterna" seriei a cince. Succes FC Bistrita!", susţine staff-ul clublui, pe pagina proprie.

FC Bistrita: Raul Pop - Tiberiu Rus, Robert Hasnas, Alin Chibulcutean, Dionisie Dradici - Bogdan Miholca, Adrian Nalati, Paul Colta (Paul Chiorean), Dumitru Negrut (Florin Alexandru)- Sadi Akari (Horatiu Vararean), Otniel Sighiartau (Vlad Neamtu).