Felicitări! LPS Bistriţa a cucerit trofeul Paleta de Argint

În acest sfârşit de săptămână, la Bistriţa s-a desfăşurat Paleta de Argint, competiţie la care au participat 83 băieţi şi 94 fete de la 21 de cluburi din ţară, cu vârste cuprinse între 8 şi 10 ani.

Trofeul „Paleta de argint” a fost adjudecat de LPS Bistriţa, cu 78 puncte, pe podium urcând, în ordine, ACSM Dunarea Giurgiu – 49 puncte şi Clubul Copiilor Carei – 48 puncte, anunţă Federaţia Română de Tenis de Masă. Sportivii clasaţi în primele 16 locuri punctează pentru desemnarea acestui trofeu.

La simplu băieţi, Cristian Podar de la LPS Bistriţa a cucerit locul I, acesta fiind urmat de Vlad Sima – ACSM Dunarea Giurgiu şi Patrick Rakoczi – ACS Dumbrăviţa.

La fete, pe primulloc s-a clasat Andreea Jifcu – CSS Slatina, urmată de Camelia Chira – CSM Zalău şi Nicoleta Pascui – Clubul Copiilor Carei.

În concursul pe echipe. LPS Bistriţa a fost pelocul 3, atât la băieţi, undepe prima poziţie a fost CSTA Bucureşti, cât şi la fete, unde câştigătoare a fost echipa de la Clubul Copiilor Carei.