FESTIVALULUI INTERNAŢIONAL AL FANFARELOR „MIHAIL WARGA” EDIŢIA A VII-A

BISTRIŢA 24 – 25 SEPTEMBRIE 2011

SÂMBĂTĂ - 24 SEPTEMBRIE 2011

Ora 10.00 – 10.30 - Animaţie a formaţiilor străine, invitate la festival, în diverse puncte ale municipiului Bistriţa, după cum urmează:

Piaţa Decebal (Rest. Bulevard) – Fanfara şi majoretele Tineretului din Csorvás – Ungaria

Blocul Lamă –– Fanfara şi majoretele "Nikola Parvanov" din Lom – Bulgaria

Ora 11.00 – 11.30 - Animaţie a formaţiilor străine, invitate la festival, în diverse puncte ale municipiului Bistriţa, după cum urmează:

Complex Comercial UNICARM

- Fanfara şi majoretele "Nikola Parvanov" din Lom – Bulgaria

Complex Comercial WINMARKT MĂGURA

- Fanfara şi majoretele Tineretului din Csorvás – Ungaria

Ora 17.00 – 17.30 –Animaţie a formaţiilor, invitate la festival, în diverse puncte ale municipiului Bistriţa, după cum urmează:

1. Filigoria din parcul municipiului Bistriţa

FANFARA ŞI MAJORETELE "NIKOLA PARVANOV" DIN LOM – BULGARIA

2. Blocul Lamă

FANFARA „VALURILE DUNĂRII” GALAŢI

3. Complex Comercial UNICARM

FANFARA „ARMONIA” – TÂRNĂVENI

TRUPA DE MAJORETE „SUNSHINE” – TÂRNĂVENI

4. Piaţa Decebal (Rest. Bulevard)

FANFARA „PROMENADA” – CÂMPIA TURZII

TRUPA DE MAJORETE „ANGELS” – CÂMPIA TURZII

5. Statuia „Andrei Mureşanu”

FANFARA „GABRIEL CHABORSCHI” DIN RÂMNICU VÂLCEA

6. Pietonalul „LIVIU REBREANU”

FANFARA ŞI MAJORETELE TINERETULUI DIN CSORVÁS – UNGARIA

7. Biserica Ortodoxă „Sfânta Ana” - de la Big

MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI CLUJ – NAPOCA

Ora 20.00 – 21.30 PARADĂ CU TORŢE

TRASEU Piaţa Mihai Eminescu - Complex Comercial Winmarkt - Bulevardul Decebal - Blocul Lamă – str. Năsăudului – Spitalul Judeţean – str.General Grigore Bălan – Pietonalul „LIVIU REBREANU”– Scenă amenajată

Ordinea în paradă

1. TOBOŞARII CETĂŢII DIN BISTRIŢA

DIRIJOR: SAVU ALEXE

2. MAJORETELE CENTRULUI CULTURAL MUNICIPAL BISTRIŢA

COREGRAF: CORNELIA NEGREA

3. MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI BISTRIŢA

DIRIJOR: BOGDAN BEJINARU;

4. FANFARA ŞI MAJORETELE "NIKOLA PARVANOV" DIN LOM – BULGARIA

DIRIJOR: LUCIEN ILIEV

COREGRAF: VALERIE GORANOV

5. FANFARA „VALURILE DUNĂRII” GALAŢI

DIRIJOR: BOROGHINA MARIN

6. TRUPA DE MAJORETE „SUNSHINE” – TÂRNĂVENI

COORDONATOR: PATRICIA IGNAT

7. FANFARA „ARMONIA” – TÂRNĂVENI

DIRIJOR: HALMEN VILY

8. FANFARA „GABRIEL CHABORSCHI” DIN RÂMNICU VÂLCEA

DIRIJOR: ANDREI CONSTANTIN

9. FANFARA ŞI MAJORETELE TINERETULUI DIN CSORVÁS – UNGARIA

DIRIJOR: DEBRECZENI ISTVÁN;

COREGRAF: SZALAI ERZSÉBET

10. FANFARA „PROMENADA” – CÂMPIA TURZII

DIRIJOR: RADU SORIN SĂLĂJAN

11. TRUPA DE MAJORETE „ANGELS” – CÂMPIA TURZII

COORDONATOR: CRINA IEPURE

12. MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI CLUJ – NAPOCA

DIRIJOR: MIRCEA CURTEANU

Ora 21.30 – Scenă amenajată pe pietonalul „LIVIU REBREANU”

Deschiderea Oficială a Festivalului Internaţional al Fanfarelor „Mihail Warga” ediţia a VII-a 2011, şi concertele fanfarelor participante (10 minute fiecare formaţie)

1. TOBOŞARII CETĂŢII DIN BISTRIŢA

DIRIJOR: SAVU ALEXE

2. MAJORETELE CENTRULUI CULTURAL MUNICIPAL BISTRIŢA

COREGRAF: CORNELIA NEGREA

3. MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI BISTRIŢA

DIRIJOR: BOGDAN BEJINARU;

4. FANFARA ŞI MAJORETELE "NIKOLA PARVANOV" DIN LOM – BULGARIA

DIRIJOR: LUCIEN ILIEV

COREGRAF: VALERIE GORANOV

5. FANFARA „VALURILE DUNĂRII” GALAŢI

DIRIJOR: BOROGHINA MARIN

6. FANFARA „ARMONIA” – TÂRNĂVENI

DIRIJOR: HALMEN VILY

7. TRUPA DE MAJORETE „SUNSHINE” – TÂRNĂVENI

COORDONATOR: PATRICIA IGNAT

8. FANFARA „GABRIEL CHABORSCHI” DIN RÂMNICU VÂLCEA

DIRIJOR: ANDREI CONSTANTIN

9. FANFARA ŞI MAJORETELE TINERETULUI DIN CSORVÁS – UNGARIA

DIRIJOR: DEBRECZENI ISTVÁN;

COREGRAF: SZALAI ERZSÉBET

10. FANFARA „PROMENADA” – CÂMPIA TURZII

DIRIJOR: RADU SORIN SĂLĂJAN

11. TRUPA DE MAJORETE „ANGELS” – CÂMPIA TURZII

COORDONATOR: CRINA IEPURE

12. MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI CLUJ – NAPOCA

DIRIJOR: MIRCEA CURTEANU

FESTIVALULUI INTERNAŢIONAL AL FANFARELOR „MIHAIL WARGA”

EDIŢIA A VII-A, BISTRIŢA 24 – 25 SEPTEMBRIE 2010

DUMINICĂ 25 SEPTEMBRIE 2010

Ora 10.00 – 14.00

Concertele fanfarelor participante, (30 de minute fiecare), pe scena din –

„HEIDENFELD” – în cadrul „Serbării Toamna Bistriţenă – 2011”

1. MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI BISTRIŢA

DIRIJOR: BOGDAN BEJINARU;

2. MAJORETELE CENTRULUI CULTURAL MUNICIPAL BISTRIŢA

COREGRAF: CORNELIA NEGREA

3. FANFARA ŞI MAJORETELE "NIKOLA PARVANOV"DIN LOM – BULGARIA

DIRIJOR: LUCIEN ILIEV

COREGRAF: VALERIE GORANOV

4. FANFARA „VALURILE DUNĂRII” GALAŢI

DIRIJOR: BOROGHINA MARIN

5. FANFARA „ARMONIA” – TÂRNĂVENI

DIRIJOR: HALMEN VILY

6. TRUPA DE MAJORETE „SUNSHINE” – TÂRNĂVENI

COORDONATOR: PATRICIA IGNAT

7. FANFARA „GABRIEL CHABORSCHI” DIN RÂMNICU VÂLCEA

DIRIJOR: ANDREI CONSTANTIN

8. FANFARA ŞI MAJORETELE TINERETULUI DIN CSORVÁS – UNGARIA

DIRIJOR: DEBRECZENI ISTVÁN; COREGRAF: SZALAI ERZSÉBET

9. FANFARA „PROMENADA” – CÂMPIA TURZII

DIRIJOR: RADU SORIN SĂLĂJAN

10. TRUPA DE MAJORETE „ANGELS” – CÂMPIA TURZII

COORDONATOR: CRINA IEPURE

11. MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI CLUJ – NAPOCA

DIRIJOR: MIRCEA CURTEANU

Ora 17.00 – 19.00

Concerte de fanfară în Filigoria Parcului Municipal

1 . MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI BISTRIŢA

DIRIJOR: BOGDAN BEJINARU;

MAJORETELE CENTRULUI CULTURAL MUNICIPAL BISTRIŢA

COREGRAF: CORNELIA NEGREA

2. FANFARA ŞI MAJORETELE TINERETULUI DIN CSORVÁS – UNGARIA

DIRIJOR: DEBRECZENI ISTVÁN; COREGRAF: SZALAI ERZSÉBET

3. FANFARA ŞI MAJORETELE "NIKOLA PARVANOV" DIN LOM – BULGARIA

DIRIJOR: LUCIEN ILIEV

COREGRAF: VALERIE GORANOV

FESTIVALUL INTERNAŢIONAL AL FANFARELOR „MIHAIL WARGA”

EDIŢIA A VII-A, BISTRIŢA 24 – 25 SEPTEMBRIE 2011

FANFARE ŞI MAJORETE INVITATE

1. FANFARA ŞI MAJORETELE "NIKOLA PARVANOV" DIN LOM – BULGARIA

DIRIJOR: LUCIEN ILIEV

COREGRAF: VALERIE GORANOV

2. FANFARA ŞI MAJORETELE TINERETULUI DIN CSORVÁS – UNGARIA

DIRIJOR: DEBRECZENI ISTVÁN;

COREGRAF: SZALAI ERZSÉBET

3. FANFARA „PROMENADA” – CÂMPIA TURZII

DIRIJOR: RADU SORIN SĂLĂJAN

4. TRUPA DE MAJORETE „ANGELS” – CÂMPIA TURZII

COORDONATOR: CRINA IEPURE

5. FANFARA „ARMONIA” – TÂRNĂVENI

DIRIJOR: HALMEN VILY

6. TRUPA DE MAJORETE „SUNSHINE” – TÂRNĂVENI

COORDONATOR: PATRICIA IGNAT

7. FANFARA „VALURILE DUNĂRII” GALAŢI

DIRIJOR: BOROGHINA MARIN

8. FANFARA „GABRIEL CHABORSCHI” DIN RÂMNICU VÂLCEA

DIRIJOR: ANDREI CONSTANTIN

9. MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI CLUJ – NAPOCA

DIRIJOR: MIRCEA CURTEANU

10. MUZICA MILITARĂ A GARNIZOANEI BISTRIŢA

DIRIJOR: BOGDAN BEJINARU;

11. TOBOŞARII CETĂŢII DIN BISTRIŢA

DIRIJOR: SAVU ALEXE

12. MAJORETELE CENTRULUI CULTURAL MUNICIPAL BISTRIŢA

COREGRAF: CORNELIA NEGREA

.

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]