Fotbal: Liga a IV-a începe duminică, 27 august. Programul competiţional 2017-2018

Începând cu duminică, 27 august, iubitorii fotbalului de nivel judeţean se vor putea bucura de meciurile care contează pentru turul noului sezon competiţional 2017-2018. În noul campionat judeţean s-au înscris un număr de 15 echipe, singura formaţie care a promovat din liga a V-a în liga a IV-a fiind Dinamo Uriu, echipă care funcţionează integral din bani privaţi. Trebuie precizat faptul că partide dintre Minerul Rodna şi Luceafărul Şieu a fost amînată, consecinţă a organizării zilelor comunei Rodna. Dacă turul competiţional al ligii a IV-a începe pe 27 august, cele ale ligii a V-a sunt programate pentru duminică, 3 septembrie.

 

PROGRAM COMPETITIONAL LIGA a IV a / JR A1  editia 2017-2018

Etapa 1     27-08-2017 - 17:00/15:00

1) A.S. DINAMO URIU - A.S. SPICUL SALVA    
2) A.C.S. DUMITRA - C.S. PROGRESUL NASAUD    
3) A.C.F. VOINTA CETATE - A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
4) A.S. MINERUL RODNA - A.S. LUCEAFARUL SIEU    
5) A.S. VOINTA LIVEZILE - C.S. SILVICULTORUL MAIERU    
6) A.C.S. ATLETICO MONOR - A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU   
7) ACADEMIA GLORIA BISTRITA - STA   
8) A.C.S. HENIU LESU - A.C.S. VIITORUL LECHINTA   

Etapa 2     03-09-2017 -17:00/15:00

1) C.S. PROGRESUL NASAUD - A.S. DINAMO URIU    
2) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI - A.C.S. DUMITRA    
3) A.S. LUCEAFARUL SIEU - A.C.F. VOINTA CETATE    
4) C.S. SILVICULTORUL MAIERU - A.S. MINERUL RODNA   
5) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU - A.S. VOINTA LIVEZILE    
6) STA - A.C.S. ATLETICO MONOR    
7) A.C.S. VIITORUL LECHINTA - ACADEMIA GLORIA BISTRITA    
8) A.S. SPICUL SALVA - A.C.S. HENIU LESU    


Etapa 3     10-09-2017 - 17:00/15:00

1) C.S. PROGRESUL NASAUD - A.S. SPICUL SALVA   
2) A.S. DINAMO URIU - A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
3) A.C.S. DUMITRA - A.S. LUCEAFARUL SIEU    
4) A.C.F. VOINTA CETATE - C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
5) A.S. MINERUL RODNA - A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
6) A.S. VOINTA LIVEZILE - STA    
7) A.C.S. ATLETICO MONOR - A.C.S. VIITORUL LECHINTA   
8) ACADEMIA GLORIA BISTRITA - A.C.S. HENIU LESU 

Etapa 4     17-09-2017 - 17:00/15:00

1) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI - C.S. PROGRESUL NASAUD   
2) A.S. LUCEAFARUL SIEU - A.S. DINAMO URIU
3) C.S. SILVICULTORUL MAIERU - A.C.S. DUMITRA    
4) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU - A.C.F. VOINTA CETATE    
5) STA - A.S. MINERUL RODNA   
6) A.C.S. VIITORUL LECHINTA - A.S. VOINTA LIVEZILE   
7) A.C.S. HENIU LESU - A.C.S. ATLETICO MONOR    
8) A.S. SPICUL SALVA - ACADEMIA GLORIA BISTRITA   

Etapa 5     24-09-2017 - 17:00/15:00

1) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI - A.S. SPICUL SALVA   
2) C.S. PROGRESUL NASAUD - A.S. LUCEAFARUL SIEU   
3) A.S. DINAMO URIU - C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
4) A.C.S. DUMITRA - A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
5) A.C.F. VOINTA CETATE - STA   
6) A.S. MINERUL RODNA - A.C.S. VIITORUL LECHINTA   
7) A.S. VOINTA LIVEZILE - A.C.S. HENIU LESU   
8) A.C.S. ATLETICO MONOR - ACADEMIA GLORIA BISTRITA   

Etapa 6     01-10-2017 - 16:00/14:00

1) A.S. LUCEAFARUL SIEU - A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
2) C.S. SILVICULTORUL MAIERU - C.S. PROGRESUL NASAUD    
3) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU - A.S. DINAMO URIU   
4) STA - A.C.S. DUMITRA    
5) A.C.S. VIITORUL LECHINTA - A.C.F. VOINTA CETATE    
6) A.C.S. HENIU LESU - A.S. MINERUL RODNA    
7) ACADEMIA GLORIA BISTRITA - A.S. VOINTA LIVEZILE   
8) A.S. SPICUL SALVA - A.C.S. ATLETICO MONOR  

Etapa 7     08-10-2017 - 16:00/14:00

1) A.S. LUCEAFARUL SIEU - A.S. SPICUL SALVA   
2) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI - C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
3) C.S. PROGRESUL NASAUD - A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
4) A.S. DINAMO URIU - STA    
5) A.C.S. DUMITRA - A.C.S. VIITORUL LECHINTA   
6) A.C.F. VOINTA CETATE - A.C.S. HENIU LESU    
7) A.S. MINERUL RODNA - ACADEMIA GLORIA BISTRITA   
8) A.S. VOINTA LIVEZILE - A.C.S. ATLETICO MONOR    

Etapa 8     15-10-2017 - 16:00/14:00

1) C.S. SILVICULTORUL MAIERU - A.S. LUCEAFARUL SIEU   
2) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU - A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
3) STA - C.S. PROGRESUL NASAUD    
4) A.C.S. VIITORUL LECHINTA - A.S. DINAMO URIU    
5) A.C.S. HENIU LESU - A.C.S. DUMITRA    
6) ACADEMIA GLORIA BISTRITA - A.C.F. VOINTA CETATE    
7) A.C.S. ATLETICO MONOR - A.S. MINERUL RODNA    
8) A.S. SPICUL SALVA - A.S. VOINTA LIVEZILE    

Etapa 9     22-10-2017 - 16:00/14:00

1) A.S. SPICUL SALVA - C.S. SILVICULTORUL MAIERU    
2) A.S. LUCEAFARUL SIEU - A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
3) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI - STA    
4) C.S. PROGRESUL NASAUD - A.C.S. VIITORUL LECHINTA   
5) A.S. DINAMO URIU - A.C.S. HENIU LESU   
6) A.C.S. DUMITRA - ACADEMIA GLORIA BISTRITA   
7) A.C.F. VOINTA CETATE - A.C.S. ATLETICO MONOR    
8) A.S. MINERUL RODNA - A.S. VOINTA LIVEZILE   

Etapa 10     JOI /  26-10-2017 - 16:00/14:00

1) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU - C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
2) STA - A.S. LUCEAFARUL SIEU    
3) A.C.S. VIITORUL LECHINTA - A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
4) A.C.S. HENIU LESU - C.S. PROGRESUL NASAUD    
5) ACADEMIA GLORIA BISTRITA - A.S. DINAMO URIU    
6) A.C.S. ATLETICO MONOR - A.C.S. DUMITRA    
7) A.S. VOINTA LIVEZILE - A.C.F. VOINTA CETATE   
8) A.S. MINERUL RODNA - A.S. SPICUL SALVA    

Etapa 11     29-10-2017 - 14:00/12:00

1) A.S. SPICUL SALVA - A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
2) C.S. SILVICULTORUL MAIERU - STA    
3) A.S. LUCEAFARUL SIEU - A.C.S. VIITORUL LECHINTA    
4) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI - A.C.S. HENIU LESU    
5) C.S. PROGRESUL NASAUD - ACADEMIA GLORIA BISTRITA    
6) A.S. DINAMO URIU - A.C.S. ATLETICO MONOR  
7) A.C.S. DUMITRA - A.S. VOINTA LIVEZILE   
8) A.C.F. VOINTA CETATE - A.S. MINERUL RODNA   

Etapa 12     05-11-2017 - 14:00/12:00

1) STA - A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU   
2) A.C.S. VIITORUL LECHINTA - C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
3) A.C.S. HENIU LESU - A.S. LUCEAFARUL SIEU   
4) ACADEMIA GLORIA BISTRITA - A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI   
5) A.C.S. ATLETICO MONOR - C.S. PROGRESUL NASAUD   
6) A.S. VOINTA LIVEZILE - A.S. DINAMO URIU    
7) A.S. MINERUL RODNA - A.C.S. DUMITRA    
8) A.C.F. VOINTA CETATE - A.S. SPICUL SALVA  

Etapa 13     12-11-2017 - 14:00/12:00

1) A.S. SPICUL SALVA - STA   
2) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU - A.C.S. VIITORUL LECHINTA    
3) C.S. SILVICULTORUL MAIERU - A.C.S. HENIU LESU    
4) A.S. LUCEAFARUL SIEU - ACADEMIA GLORIA BISTRITA   
5) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI - A.C.S. ATLETICO MONOR    
6) C.S. PROGRESUL NASAUD - A.S. VOINTA LIVEZILE    
7) A.S. DINAMO URIU - A.S. MINERUL RODNA   
8) A.C.S. DUMITRA - A.C.F. VOINTA CETATE    

Etapa 14     19-11-2017 - 14:00/12:00

1) A.C.S. VIITORUL LECHINTA - STA   
2) A.C.S. HENIU LESU - A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU   
3) ACADEMIA GLORIA BISTRITA - C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
4) A.C.S. ATLETICO MONOR - A.S. LUCEAFARUL SIEU    
5) A.S. VOINTA LIVEZILE - A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    
6) A.S. MINERUL RODNA - C.S. PROGRESUL NASAUD    
7) A.C.F. VOINTA CETATE - A.S. DINAMO URIU   
8) A.C.S. DUMITRA - A.S. SPICUL SALVA   

Etapa 15     26-11-2017 - 14:00/12:00

1) A.S. SPICUL SALVA - A.C.S. VIITORUL LECHINTA 
2) STA - A.C.S. HENIU LESU   
3) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU - ACADEMIA GLORIA BISTRITA   
4) C.S. SILVICULTORUL MAIERU - A.C.S. ATLETICO MONOR    
5) A.S. LUCEAFARUL SIEU - A.S. VOINTA LIVEZILE   
6) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI - A.S. MINERUL RODNA    
7) C.S. PROGRESUL NASAUD - A.C.F. VOINTA CETATE    
8) A.S. DINAMO URIU - A.C.S. DUMITRA  

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]