Gloria Bistriţa, eliminată din Cupa României

Gloria Bistriţa a pierdut partida desfăşurată la Piatra Neamţ, în 16-imile Cupei României.

Puţini spectatori au fost prezenţi la partida în care Gloria a încasat patru goluri, meci transmis de sport.ro.

Nicolae Manea nu a contat pe Marcos Moraes, Peteleu (accidentaţi), Dolha, Kanon, Romario, Zahiri, Anton, Curtuiuş (menajaţi).

Nemțenii au deschis scorul în minutul 10 prin Aloisio Mohamed. Gelu Velici a dus scorul la 2-0 înainte de pauză (min.44). 3-0 a fost din minutul 61, a marcat Marian Constantinescu, iar ultimul gol al partidei a fost înscris de același Gelu Velici (min.85).

Ceahlăul Piatra Neamţ: Miron – A. Moreno, Mohamed, L. Cazan, Drugă – Tolimir (V. Achim 53), Onciu – M. Constantinescu (Bădescu 64), Velici, Ştefănescu (Margină 72) – Golubovici. Antrenor: Constantin Enache

Gloria Bistriţa: Oghinciuc – Traşcă (Peica 77), Tudose, Reano, Cafasso – Feher, Enescu (Braganca 59) – Țârcă, Predescu, Ayza – Fl. Bratu (Laio 65). Antrenor: Nicolae Manea