Gloria Bistriţa a renunţat la patru jucători testaţi în Antalya

ÎIncă o remiză, 1-1, cu Hangzhou Green din China

Staff-ul Gloriei Bistriţa a renunţat la patru jucători chemaţi la stagiul de pregătire din Antalya pentru a fi testaţi. Potrivit cfgloria.ro, este vorba despre Reily (Canada), Oprescu (Corvinul-SUA), Florea (Rapid) şi Klodian Sulolliari (Albania).

Altfel, Gloria Bistriţa a disputat astăzi un meci amical în compania formaţiei Hangzhou Green din China, partida terminându-se cu scorul de 1-1

Chinezii au marcat primii în minutul 33. iar Andrei Enescu a egalat în minutul 75 cu un șut de la circa 25 de metri.

Gloria a evoluat în următoarea formulă: Prima repriză: Oghinciuc - Țârcă, Iordache, Kanon, Stroe (24 Jarda) - Stancu, Olsi (Albania), Tene, Bucur, Chițu - Curtuiuș (Capatina 28).

Repriza secundă: Bota – Trestenicu, Peica, Hlinca, Jarda (Sâplăcan 58) – Feher, Enescu – R. Radu, Antonache, V. Pop – Sighiartău (Colţa 67).

Până acum, în Antalya, Gloria Bistrița a remizat de 3 ori: 0-0 cu FC Daegu (Coreea de Sud), 2-2 cu Seriff Tiraspol, 1-1 cu Hangzou Grentown (China) și a pierdut un singur meci, 0-1 cu Metalurg Zaporoje (Ucraina).

Luni, formaţia bistriţeană are programat o partidă de verificare cu FC Scholz Groedig (Austria), iar miercuri va juca împotriva formaţiei ungare Raba Eto Gyor.