alp
 

Liga a IV-a: Etapa a 17-a a fost amânată pentru 1 aprilie. Vezi clasamentul după prima etapă a returului

Debutul cu stângul al returului ligii cu numărul patru de la noi din județ, pare să aibă efecte, Asociația Județeană de Fotbal hotărând ca etapa a 17-a să nu se joace, fiind amânată pentru data de 1 aprilie, marea Sărbătoare a Floriilor dar și ziua păcălelilor.

Reamintim că de la începutul returului campionatului ligii a IV-a, din competiție s-au retras din motive financiare un număr de trei echipe: Luceafărul Șieu, Voința Livezile și Dinamo Uriu. În acest context, pentru amânata etapă a 17-a, trei partide nu se mai joacă, AJF reprogramând meciurile dintre Telciu vs Monor și Cetate contra Năsăud.

Altfel, etapa a 17-a arată în felul următor

 

01-04-2018

15:00

A.S. DINAMO URIU

-

C.S. PROGRESUL NASAUD

Observatii: NU SE DISPUTA

01-04-2018

15:00

A.C.S. DUMITRA

-

A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI

01-04-2018

15:00

A.C.F. VOINTA CETATE

-

A.S. LUCEAFARUL SIEU

Observatii: NU SE DISPUTA

01-04-2018

15:00

A.S. MINERUL RODNA

-

C.S. SILVICULTORUL MAIERU

01-04-2018

15:00

A.S. VOINTA LIVEZILE

-

A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU

Observatii: NU SE DISPUTA

01-04-2018

15:00

A.C.S. ATLETICO MONOR

-

STA

01-04-2018

15:00

ACADEMIA GLORIA BISTRITA

-

A.C.S. VIITORUL LECHINTA

01-04-2018

15:00

A.C.S. HENIU LESU

-

A.S. SPICUL SALVA

01-04-2018

15:00

A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU

-

A.C.S. ATLETICO MONOR

Observatii: REPROGRAMAT DIN ET. 16

01-04-2018

15:00

A.C.F. VOINTA CETATE

-

C.S. PROGRESUL NASAUD

Observatii: REPROGRAMAT DIN ET.30

Clasament - LIGA a IV a

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

A.C.S. DUMITRA

14

13

0

1

81-16

39p

+15

2

A.C.S. HENIU LESU

15

10

2

3

59-23

32p

+11

3

A.C.F. VOINTA CETATE

14

10

1

3

72-25

31p

+10

4

C.S. PROGRESUL NASAUD

14

9

3

2

51-21

30p

+6

5

A.C.S. ATLETICO MONOR

14

9

2

3

48-28

29p

+8

6

A.S. MINERUL RODNA

15

8

4

3

55-24

28p

+4

7

A.S. SPICUL SALVA

15

7

3

5

35-34

24p

0

8

A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU

14

7

1

6

30-30

22p

+1

9

ACADEMIA GLORIA BISTRITA

14

5

4

5

40-33

19p

+1

10

A.C.S. VIITORUL LECHINTA

15

4

2

9

31-65

14p

-7

11

A.S. DINAMO URIU

15

3

4

8

30-43

13p

-8

12

A.S. VOINTA LIVEZILE

15

2

3

10

20-59

9p

-9

13

A.S. LUCEAFARUL SIEU

15

2

2

11

19-76

8p

-19

14

A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI

14

1

3

10

19-50

6p

-15

15

C.S. SILVICULTORUL MAIERU

15

2

0

13

20-83

6p

-15

 

.

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]