Liga a IV-a, etapa a 3-a: Gloria, Dumitra și Cetate joacă acasă

Etapa a treia a ligii cu numărul patru se joacă sâmbătă și duminică, liderii clasamentului și, aici vorbesc de Cetate și Dumitra având jocuri acasă cu echipe mai slab cotate, fiind vorba de Silvicultorul Maieru și Luceafărul Șieu. O altă partidă care contează în zona orașului academicienilor este cea dintre Progresul Năsăud și Spicul Salva, iar pe valea Someșului, Minerul Rodna primește vizita celor de la Eciro Forest Telciu. Înainte de runda a treia, clasamentul dă câștig de cauză echipelor din Cetate, Dumitra și Salva, programarea meciurilor  fiind următoarea:

Etapa a III-a, program și clasament:

1) C.S. PROGRESUL NASAUD - A.S. SPICUL SALVA   
2) A.S. DINAMO URIU - A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI    - amânat
3) A.C.S. DUMITRA - A.S. LUCEAFARUL SIEU    
4) A.C.F. VOINTA CETATE - C.S. SILVICULTORUL MAIERU   
5) A.S. MINERUL RODNA - A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU    
6) A.S. VOINTA LIVEZILE - STA    
7) A.C.S. ATLETICO MONOR - A.C.S. VIITORUL LECHINTA   
8) ACADEMIA GLORIA BISTRITA - A.C.S. HENIU LESU – se joacă sâmbătă, 9 septembrie, ora 11:00, pe stadionul Jean Pădureanu  

Restul partidelor se joacă duminică, 10 septembrie de la ora 17:00.

Clasament:

 

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

A.C.F. VOINTA CETATE

2

2

0

0

22-3

6p

+3

2

A.C.S. DUMITRA

2

2

0

0

11-4

6p

+3

3

A.S. SPICUL SALVA

2

1

1

0

3-2

4p

+1

4

A.S. MINERUL RODNA

1

1

0

0

6-1

3p

+3

5

A.C.S. ATLETICO MONOR

1

1

0

0

6-2

3p

0

6

C.S. PROGRESUL NASAUD

2

1

0

1

8-5

3p

0

7

A.S. VOINTA LIVEZILE

2

1

0

1

4-3

3p

0

8

A.C.S. HENIU LESU

2

1

0

1

3-2

3p

0

9

A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU

2

1

0

1

5-6

3p

0

10

ACADEMIA GLORIA BISTRITA

1

0

1

0

2-2

1p

+1

11

A.C.S. VIITORUL LECHINTA

2

0

1

1

3-5

1p

-2

12

A.S. DINAMO URIU

2

0

1

1

3-8

1p

-2

13

C.S. SILVICULTORUL MAIERU

2

0

0

2

1-10

0p

-3

14

A.S. LUCEAFARUL SIEU

1

0

0

1

0-11

0p

-3

15

A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI

2

0

0

2

5-18

0p

-3

 

Următoarea etapă, a patra, este programată pentru duminica viitoare, 17 septembrie, de la ora 17:00:

 

Etapa 4     17-09-2017 - 17:00/15:00

1) A.C.S. HEBE SINGEORZ BAI - C.S. PROGRESUL NASAUD   
2) A.S. LUCEAFARUL SIEU - A.S. DINAMO URIU
3) C.S. SILVICULTORUL MAIERU - A.C.S. DUMITRA    
4) A.C.S. ECIRO FOREST TELCIU - A.C.F. VOINTA CETATE    
5) STA - A.S. MINERUL RODNA   
6) A.C.S. VIITORUL LECHINTA - A.S. VOINTA LIVEZILE   
7) A.C.S. HENIU LESU - A.C.S. ATLETICO MONOR    
8) A.S. SPICUL SALVA - ACADEMIA GLORIA BISTRITA   
 

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]