Handbal feminin

LPS Bistriţa s-a calificat la turneul semifinal I

Junioarele I de la LPS Bistriţa s-au calificat, cu ceva emoţii, la turneul semifinal din cadrul Campionatul Naţional, programat să se desfăşoare în perioada 2-6 aprilie.

Echipa condusă de Radu Moldovan s-a clasat pe poziţia a patra în Seria F, acumulând 14 puncte în cele 10 partide, cu patru victorii, două remize şi patru înfrângeri, golaveraj 295-283.

În ultima partidă din retur, LPS Bistriţa a terminat la egalitate, scor 29-29, cu CS Marta Baia Mare, după ce la pauză a condus cu 18-15, iar în repriza a doua diferenţa a fost şi de cinci goluri.

Antrenorul Radu Moldovan a folosit următoarea echipă: Daciana Hossu, Diana Ungureanu-portari; Lavinia Titieni, Vasile Oana, Bianca Zegrean (4), Ana Maria Gabor (7), Monica Şutu (6), Mihaela Pop, Cristina Cămărăşan, Anca Ciorean (4), Roberta Chira (1), Denisa Hangan (3), Claudia Pop (2), Diana Tomşa.