Pandurii Tg. Jiu - Gloria Bistriţa 4-0

sursa: Digisport.ro

Pandurii a bifat a treia victorie consecutivă în Liga I. Gorjenii au învins-o pe Gloria Bistriţa la Târgu Jiu.

Predescu a deschis scorul în minutul 16, cu un şut superb de la 30 de metri. Ibeh a dublat avantajul gazdelor zece minute mai târziu. Servit perfect de Nicoară, nigerianul a marcat cu poarta goală cel de-al 7-lea gol al său din acest sezon.

Gorjenii au înscris din nou un minut mai târziu, însă golul lui Nistor a fost anulat pentru offside. Golgheterul Matulevicius a punctat pentru 3-0, iar Nicoară a închis tabela din penalty, după ce tot el a fost faultat în careu. Scor final 4-0, iar echipa lui Pustai a urcat pe locul 2 în campionat şi îşi face deja calcule pentru Europa League.

ECHIPELE

Pandurii Târgu Jiu: Mingote - Pleaşcă, Vieira, Rada, C. Cristea - Anton (Al. Dan '72) - Nicoară, Nistor (Băcilă '77), Predescu (Răduţ '25), Ibeh - Matulevicius. Antrenor: Cristian Pustai

Gloria Bistriţa: Albuţ - Oct. Ionescu (Stancu '36), Ad. Iordache, Hlinca, Fl. Ţârcă - Oprea, Mor Pouye (Berceanu '64), Enescu, Pop - Curtuiuş, C. Bucur (Cubilla '20). Antrenor: Nicolae Manea