Sâmbătă se joacă Memorialele Gheorghe Ola şi Gheorghe Ene . Vezi programul de desfăşurare şi echipele participante

Sala de sport a Liceului cu Program Sportiv găzduieşte sâmbătă, 11 noiembrie, începând cu ora 10.00, etapele judeţene ale Memorialelor “Gheorghe Ola” şi “Gheorghe Ene”. Potrivit preşedintelui Asociaţiei Judeţene de Fotbal, Dan Jiga, la Memorialul “Gheorghe Ola” participă un numpr de 8 echipe, copiii fiind născuţi în 2008, în vrme ce la “Gheorghe Ene” şi-au anunţat participarea şapte echipe, jucătorii fiind născuţi în 2009. Manifestare devenita deja etalon pentru fotbalul bistriţean, Memorialul “Gheorghe Ola" este o competiţie de sală şi, de unde s-au ridicat numeroase valori precum Viorel Moldovan, Lucian Sănmărtean, Sebi Moga sau Titi Voica. Cu siguranţă, aici mai trebuie amintit faptul că de-a lungul anilor au existat şi echipe din Bistriţa care au câştigat finalele acestui memorial, aici fiind vorba de Energetica şi Inter Viisoara, în timp ce celelalte reprezentative ale Bistriţei au reuşit sa ocupe locuri onorabile pe podium.

 

ASOCIATIA JUDETEANA DE FOTBAL BISTRITA-NASAUD   
           
           
      PROGRAM / EDITIA 2017   
      TROFEUL "GHEORGHE OLA" - COPII 2008  
      TROFEUL "GHEORGHE ENE" - COPII 2009    
           
  SAMBATA  #########      
ORA  BERGER  GRUPA  GAZDE  OASPETI  SCOR 
10:00 B1-B3 2009 TRANSILVANIA 2 INTER VIISOARA  
10:50 A1-A3 2009 TRANSILVANIA 1 ACADEMIA   
11:40 A2-A4 2009 ARDEAL BN  VIITORUL 2   
12:30 2-5 2008 ARDEAL BN  OLYMPIA   
13:30 3-4 2008 VIITORUL  LPS   
14:30 B2-B3 2009 VIITORUL 1 INTER VIISOARA  
15:20 A1-A4 2009 TRANSILVANIA 1 VIITORUL 2   
16:10 A2-A3 2009 ARDEAL BN  ACADEMIA   
17:00 1-5 2008 TRANSILVANIA  OLYMPIA   
18:00 2-4 2008 ARDEAL BN  LPS   
19:00 A3-A4 2009 ACADEMIA  VIITORUL 2   
  DUMINICA  #########      
ORA  BERGER  GRUPA  GAZDE  OASPETI  SCOR 
8:30 B1-B2 2009 TRANSILVANIA 2 VIITORUL  
9:20 A2-A1 2009 ARDEAL BN  TRANSILVANIA 1  
10:30 2-1 2008 ARDEAL BN  TRANSILVANIA   
11:30 5-3 2008 OLYMPIA  VIITORUL  
12:30 L1 B- L2 A 2009      
13:20 L1 A- L2 B 2009      
14:10 3-1 2008 VIITORUL  TRANSILVANIA   
15:10 5-4 2008 OLYMPIA  LPS   
16:10 F 3-4 2009      
17:00 F 1-2  2009      
17:50 2-3 2008 ARDEAL BN  VIITORUL   
18:50 1-4 2008 TRANSILVANIA  LPS   

 

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS]