4 ani de la înființarea Clubului de Scrabble "VERBBIS" - Bistriţa

În perioada 20-21 iunie 2026, s-a desfășurat La Biblioteca Judeteana Bistrita-Nasaud cea de a IV-a ediție a Concursului de Scrabble "Cupa Verbbis" Bistrița, pentru a marca cei 4 ani de la înființarea clubului.
În prima zi s-au întrecut copiii și tinerii, dintre care au obținut:
Locul I Bancea Alesia Maria,
Locul II Boiangiu-Agafiței Matei,
Locul III Dragotă Amalia Maria,
Iar duminică, în ziua dedicată seniorilor, s-au situat pe
Locul I Moldovan Nicoleta,
Locul II Malina Popa,
Locul III Mois Ioan,
Ildiko Szabo primind un premiu pentru întreaga activitate.
Felicitări tuturor participanților, mici și mari, pentru rezultatele obținute!
Mulțumim profesoarei
Ionela Silvia Nușfelean de la Palatul Copiilor Bistrița pentru colaborare în cadrul atelierelor de Scrabble,
lui Florin Buhai pentru instruire și arbitraj,
d-lui Emil Iustian Alexadru și tinerilor reporteri Alexandru și Denisa de la AsTv,
sponsorilor inimoși,
și nu în ultimul rând managerului bibliotecii, Ioan Pintea, pentru tot sprijinul acordat!
Clubul de Scrabble "VERBBIS" - Bistriţa

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS] Statistici T5