Fotbal feminin. Gloria a învins, în deplasare, pe Atletic Olimpia Gherla

Echipa de fotbal feminin a CS Gloria 2018 BN s-a impus astăzi, în deplasare, în meciul din etapa a a 9-a în fața ACS Atletic Olimpia Gherla cu scorul de 1-3 (0-2). Au marcat: Alexandra Iușan, pentru gazde, și Dimitra Ivanova (minutele 7 și 74) și Bianca Sandu (minutul 45+1).
CS Gloria 2018 BN: 1. Sara Câmpean – 77. Claudia Bistrian, 13. Felicia Guțu, 22. Daniela Mardari, 21. Oana Negrea – 25. Bianca Sandu, 6. Alexandra Boboc, 11. Emily Scaramelo – 2. Cristina Cerescu-cpt., 14. Dimitra Ivanova, 27. Corina Colibaba. Antrenor: Mirel Albon.
Gloria este pe locul 4, iar etapa viitoare, programată în 2 noiembrie, joacă acasă cu ACS Vasas Femina, ocupanta locului 6.
Până la începutul lunii noiembrie, Superliga intră în pauză, pentru că reprezentativa feminină a României dispută prima rundă din play-off-ul de calificare pentru Campionatul European din 2025, împotriva Poloniei!
De la CS Gloria 2-18 BN a fost convocată Claudia BISTRIAN (fundaș).
ROMÂNIA – Polonia, 25 octombrie, ora 19:00 | Stadion CNS „Arcul de Triumf” |
Polonia – ROMÂNIA, 29 octombrie, ora 19:00 | Polsat Plus Arena Gdansk.