Internatul Şcolii „Sf. Maria”, reabilitat! Preşedintele Moldovan: La etajul al treilea vor fi cazate micuţele handbaliste şi sportivele din echipa a II-a a Gloriei!
Lun, 06/08/2020 - 15:11
Preşedintele Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud, Emil Radu Moldovan anunţă că reabilitarea și modernizarea internatului Școlii Profesionale Speciale ,,Sfânta Maria” Bistrița, de care pot beneficia 368 de copii și cadre didactice, este în plină desfășurare.
„Educația continuă să fie o prioritate! Un proiect amplu, unde am făcut, pe lângă lucrări de reabilitare, și recompartimentarea interioară, creând dormitoare cu grupuri sanitare proprii, urmând dotarea acestora cu mobilier. Totodată, la etajul trei al internatului, pregătim cazarea micilor handbaliste de la Gloria Junior, din programul avansat, axat pe performanță, inclusiv tinerelor jucătoare din echipa a II-a a CS Gloria 2018 Bistrița Năsăud”,a transmis preşedintele Moldovan.
https://www.facebook.com/emilradu.moldovan/videos/562372518011771/?t=5
Citiţi şi:
- CS Gloria 2018 BN se dezvoltă printr-o echipă de Liga a II-a şi echipe de junioare!
- Deputatul Daniel Suciu, alături de micuţele handbaliste de la Sângeorz Băi
- Emil Radu Moldovan: Educația scrie viitorul județului! Împreună cu primarii am reabilitat și sunt în curs de modernizare peste 100 de școli, campusuri școlare și licee, dar și peste 60 de grădinițe!
- Echipamente noi pentru 500 de mici handbaliste ale Gloriei! Naționala României, la eveniment!
- Trei handbaliste ale Gloriei, campioane europene universitare cu echipa Universității Ovidius din Constanța

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Traian Parva Săsărman, poet, se află la cea de-a noua apariție editorială cu volumul...
Comentarii
Mircea Dinescu -
Mar, 08:45
Preafericite, iartă-mă că ieri
n-am vrut să vin la tine în odaie,
era prea mare tîrla de boieri...
I.0. Mariaa -
Mar, 00:50
Bună seară,
desigur,
Este nobil și salutar faptul că se
implica în activități legate de...
v. -
Lun, 12:26
„Sfințească-se numele tău..”(și în inimile noastre), aici, în lume, unde avem libertate. Păcătoasa...
TEODOR -
Sâm, 10:29
O nenorocire nu vine niciodată singură.
Nae -
Vin, 22:50
Io as vedea,cam 8 benzi la intrarea dinspre big către biserica evanghelică din Bistrița 🙂
Aniversări
În ceas aniversar, gândurile noastre de bine se îndreaptă spre părintele IOAN CLAPA, preot paroh la Feldru.
Cu ocazia zilei de naştere, adresăm cordiale urări de bine însoțite de sănătate, bucurii, împliniri profesionale şi personale doamnei profesor dr.
Cele mai sincere urări de sănătate, bucurii şi împliniri, în ceas aniversar, domnului CĂLIN-TEOFIL MOLDOVAN, din cadrul Consiliului Judeţean Bistriţa...
In Memoriam
Astăzi se împlinesc șase luni de la trecerea la Domnul a doamnei profesoare LUCREȚIA OCHIAN din Bistrița, mama, bunică, străbunică.
O vom păstra...
























Adaugă comentariu nou