Liga a III-a. Gloria a pierdut meciul cu Tăşnad

ACS Unu Fotbal Gloria a pierdut partida cu AFC Unirea Tășnad, scor 1-3, contând pentru etapa a cincea a Ligii a III-a.

Pentru noi a marcat Ovidiu Stoianof din penalty, în minutul 61, oaspeţii au înscris prin Cristian Szekely (13) şi Laurenţiu Nemeş (56, 74).

La startul partidei, pentru Gloria au intrat Racoți, Patca, Bucur, Hasnaș, Meșter, Suciu, Băldean, Rus, Dobrea, Cilean, Stoianof (căpitan), pe lista de rezerve figurând Mureșan, Minta, Bușișă, Rebrișorean, Țigorean, Pop, Hofer.

În minutul 22, de la echipa noastră, Dobrea a fost eliminat după ce a văzut al doilea galben. Au mai intrat Rebrișorean şi Țigorean.

Gloria rămâne pe locul 9, cu 6 puncte, în seria a 5-a, unde lider este Minaur Baia Mare.