Maria și Ioana Andreica, antrenate de prof. Rodica Drăguş, medaliate în Cupa Balcanică de schi fond
Dum, 01/20/2019 - 21:56
Trei medalii și un loc 4 au fost obținute de fondistele bistrițene la etapa de Cupă Balcanică, din perioada 19-20 ianuarie, de la Dvorista din Bosnia și Herțegovina. Elevele antrenoarei Rodica Drăguș au reprezentat România la această competiție.
Astfel, Maria Dumitrela Andreica a ocupat locul I la 5 km liber si locul II la 5 km clasic, în timp ce Ioana Georgiana Andreica s-a clasat pe locul 2, respectiv 4, în aceleași probe.
În perioada 11-14 februarie 2019, tot în Bosnia și Herțegovina, la Sarajevo, va avea loc Festivalul Olimpic al Tineretului European, unde alături de cele 2 sportive, România va fi reprezentată și de alți doi sportivi din Bistriţa, Flaviu Păvălean de la LPS Bistrița și Darius Hăngănuț de la CSM Bistrița.
Citiţi şi:
- Gemenele Georgiana şi Dumitrela Andreca, locul III şi IV la Cupa Balcanică de schi fond din Bosnia-Herţegovina
- Fondiştii Alin Cioancă şi Petrică Hogiu, dublu medaliaţi la Cupa Balcanică
- Cinci medalii obţinute de elevii Rodicăi Drăguş, la Naţionalele de Schi Biatlon. 33 medalii, obiectiv realizat
- Două medalii pentru Petrică Hogiu la Cupa Balcanică de schi fond! Locul 3 la final de sezon
- Petrică Hogiu, locul II la Cupa Balcanică din Croaţia

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
În periodicul „Lupta” (an. III, nr. 176, din 2/15 octombrie 1909), ce apărea la Budapesta, citim...
Comentarii
LUCIAN BORGOVAN -
Mie, 11:38
Sincere condoleanțe,
Daniela a fost un om deosebit, o persoană minunată cu care mi-a fost drag să...
Cititor -
Mie, 10:25
Ce înseamnă creative KINEDOK? E vorba de vreun proiect cultural pentru americani sau englezi?
Se...
Remus Tudor -
Mie, 10:13
Arhiva rom turbo vulcan Piatra Neamț. Mulțumesc
Hai, noroc! -
Lun, 08:54
1. Mi-a spus un director de meserie, dar care între timp a murit: E ușor să ajungi director. Este...
Andrus -
Lun, 01:59
S-au interesat autoritățile române și presa a scris despre asta. stimate domnule Știr. N-ați citit...
Aniversări
La mulți ani domnului profesor NICU CÎRDAN, director al Liceului Tehnologic "Liviu Rebreanu" Maieru!
În zi de naștere, adresăm cordiale urări aniversare domnului profesor NICU CÎRDAN, director al Liceului Tehnologic "Liviu Rebreanu" Maieru.
În zi de naştere, adresăm cordiale urări de bine pentru ENIKO și EDIT (TUCHI) FOGARASI din Bistrița. Vă dorim multă sănătate, energie, împliniri şi...
Este o zi deosebită pentru dr. Tiberiu Tudor, Medic Șef UPU - SMURD Bistrița la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bistrița.
In Memoriam
„Primește-mă în casa Ta,
Primește-mă cu bine.























Comentarii
Bravo , fetelor! Felicitari si doamnei antrenor Rodica Dragus ! Anul trecut, Clubul Lions Bistrita va premia pentru performantele voastre... Acum, dovediti consecventa si perseverenta si mergeti inainte! Succes , pe mai departe! Dr. MNPop
Adaugă comentariu nou