Autoturism sustras din Spania, găsit de poliţişti la un tânăr din Matei
Mar, 11/10/2020 - 16:01
Luni, poliţiştii Serviciului de Investigaţii Criminale au întocmit un dosar penal în cadrul căruia efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care un autoturism ajuns pe teritoriul ţării noastre.
"Autoturismul, fabricat în anul 2015, în valoare de aproximativ 20.000 de euro, a fost depistat în posesia unui bărbat de 31 de ani, din Matei şi a fost indisponibilizat. Acesta figura ca fiind sustras din Spania, din data de 5 noiembrie a.c. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tăinuire, în cadrul căruia sunt efectuate cercetări în cooperare cu autorităţile spaniole, în vederea documentării faptei şi stabilirii vinovăţiei persoanelor implicate", se arată în comunicatul IPJ BN.
Citiţi şi:
- Autoturism sustras din Liban, depistat la Rebra de polițiștii din Bistrița-Năsăud
- Autoturism de 35.000 euro furat din Spania, găsit în Beclean
- Autoturism sustras din Belgia, găsit în Nepos
- Autoturism furat din Polonia, găsit la un bărbat din Șieu
- Autoturism reclamat ca sustras din Marea Britanie, depistat la un bărbat din Sângeorz-Băi

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
În „Foaia poporului” (anul VIII, nr. 17), din 23 aprilie (6 mai) 1900, ce apărea la Sibiu, citim un...
Comentarii
Samus panta rhei -
Mie, 08:30
Someșul Mare coboară din vechea Rodnă, domol.
Someșul, un râu de munte, cu plastic și cu nămol....
CONEA ILEANA -
Mar, 17:56
Felicitari parintelui Georgica si fiului dumnealui Dr.Calin Emilian Cira , pentru realizarea...
Conea Grigore -
Lun, 22:57
Felicitări părintelui Georgică și fiului dumnealui Dr.Calin Emilian pentru documentarul realizat!...
Rus Augustin -
Lun, 16:44
Oare nu ne jignește acest „anonim” care ne propune ... „Să jucăm cu Dumnezei barbut, /În...
Paul -
Lun, 16:01
Spitalul din Năsăud a devenit cunoscut în perioada comunistă a anilor '70, în domeniul medicinei...
Aniversări
La ceas aniversar, gândurile nostre de bine se îndreaptă către preacucernicul părinte IOAN MUGUREL URIAN, preot paroh la Unirea.
Este o zi deosebită pentru Attila Szocs, omul care aduce zâmbete pe fața bistrițenilor.























Adaugă comentariu nou