Ionuţ Simionca (PMP): Voi lupta pentru reducerea la 300 a numărului de parlamentari
Lun, 11/23/2020 - 11:36
Reducerea la 300 a numărului de parlamentari!
Toţi politicienii le cer românilor să facă sacrificii pentru a trece prin criza care urmează să o traversăm. Noi cerem clasei politice să dea un exemplu, să își reformeze instituțiile și să înceapă chiar cu micșorarea Parlamentului.
Împreună cu colegii mei de la PMP, am depus în Parlament o inițiativă legislativă de reducere la 300 a numărului de parlamentari. Acum doi ani a fost adoptată de Senat și zace în Camera Deputaților. Voi lupta pentru promovarea acestei legi.
Comandat: Partidul Mișcarea Populară-Filiala Bistrița-Năsăud. Executat de Rasunetul Media SRL. Cod AEP: 11200012
Citiţi şi:
- Românii vor reducerea mandatului preşedintelui, dar şi limitarea numărului de mandate pentru parlamentari
- Ionuţ Simionca (PMP): Susţin digitalizarea și transparența în administrație
- Ionuţ Simionca (PMP): Sunt şi voi fi un sprijin pentru fermierii bistrițeni și pentru dezvoltarea satelor din Bistrița-Năsăud!
- Ionuţ Simionca (PMP): Așa cum am luptat în Parlament pentru Autostrada Nordului, voi lupta și de acum înainte pentru punerea ei în practică!
- Ionuț Simionca (PMP): Așa vor arăta șantierele de pe Autostrada Nordului. Din cauza PSD și PNL niciuna din imaginile de mai jos nu este din Bistrița-Năsăud!

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
În timp ce întreaga lume sportivă trăiește emoțiile Campionatului Mondial de Fotbal, lumea...
Comentarii
Poiana Mărului -
Joi, 22:45
D-na Alina, aveți mare dreptate! Sunt convins că ați parcurs presa românească din a doua jumătate a...
Tudor Ion -
Mie, 20:53
Felicitari campionului mondial ardelean , care prin origini de paternitate ete OLTTEAN PUR SANGE.!
Rus Augustin -
Mie, 13:18
Multe ne spun tradițiile, ... oare mai suntem capabili să le înțelegem ?
Ne pot ajuta...
Cristian cel Mare -
Mar, 22:57
Un reportaj genial care demonstreaza inca odata ca boul si incultul nu poate procesa informatia de...
Maxim Morariu -
Mar, 22:19
Va multumesc din suflet pentru cuvintele si gandurile frumoase, care ma onoreaza, domnule Victor...
Aniversări
Astăzi este o zi specială pentru ing. Ioan Cătălin Păun, director executiv al Direcției pentru Agricultură a județului Bistrița-Năsăud.
Ziua de dumneavoastră de naștere, doamna prof.
Astăzi e o zi specială pentru domnul Ioan Zăgrean, fost subprefect al județului Bistrița-Năsăud. Ne alăturăm celor care îi transmit calde urări...























Comentarii
Nu vei putea stimate domn, ptr ca partidul dumitale nu este la putere. Partidele de dreapta sunt niste demagogi.
Mister Basescu a obtinut acest lucru, dar fiind la putere cu toate partidele de drapta politica nu s-au catadicsit sa-si " taie cracile de sub picioare "... ptr ca multi vor " zbura " din functiile care le asigura " untura/zama de pe ciolan " ... si de stanga si de dreapta... si va dati seama ca nu se va putea realiza acest lucru, numai daca se rascoala pupu.li.mea... sa le dea "cu parii in cap" astora... altfel... NINCI ... ! Pe acesti politruci, nu-i poti " azvarli afara " deca numai daca-i " omori "... ! ( La figurativ ma refer... ca doara n-o sa ne apucam sa facem iar o Revolutie si iar sa ajunge de unde am pornit... )
Adaugă comentariu nou