A.D.I. Deșeuri și Supercom vor organiza 6 campanii de colectare a deșeurilor voluminoase, în mediul urban! Unde poți să îți transporți aceste deșeuri!
Sâm, 01/15/2022 - 08:39
Continuăm campaniile GRATUITE de colectare a deșeurilor voluminoase și a celor vegetale în tot județul Bistrița-Năsăud și în 2022. A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom au stabilit următorul program pentru colectarea deșeurilor voluminoase din județul nostru:
În Bistrița, Beclean, Năsăud, Sângeorz Băi + localități componente, vor fi 6 campanii GRATUITE în lunile:
Februarie, Aprilie, Iunie, August, Octombrie, Decembrie;
În mediul rural, deșeurile voluminoase vor fi colectate în cadru a 4 campanii gratuite de colectare, în lunile:
Februarie, Aprilie, August, Decembrie;
Deșeurile vegetale vor avea 2 campanii gratuite de colectare atât în mediul urban cât și în mediul rural, în perioada:
Martie – Aprilie – campania de primăvară
Octombrie – Noiembrie - campania de toamnă
În afara acestor campanii gratuite, cetățenii pot depune deșeurile voluminoase, deșeuri provenite din construcții sau deșeurile electrocasnice în cele 5 centre la nivelul județului Bistrița-Năsăud:
Bistrița – 2 centre de colectare:
- Pe str. Narciselor, lângă fostul Netex;
- În Viișoara, lângă Complex Heidenfeld;
În județ, centrele de colectare sunt amplasate în:
- Beclean – în cadrul Stației de Transfer la ieșirea spre Braniște;
- Năsăud – în cadrul Stației de Transfer lângă depozitul Lukoil;
- Sângeorz-Băi – în cadrul Stației de Transfer de lângă cariera Cormaia;
Deșeurile voluminoase și cele electrocasnice predate la aceste centre se preiau GRATUIT de operatorul de salubritate;
Deșeurile provenite din construcții se preiau la aceste centre GRATUIT în limita a 200 kg / an / gospodarie;
Haideți să le punem pe toate la locul lor!
Citiţi şi:
- A.D.I. Deșeuri Bistrița-Năsăud și Supercom SA vor derula campanii GRATUITE de colectare a deșeurilor voluminoase și vegetale!
- Peste 56 de tone deşeuri voluminoase şi vegetale, colectate de Supercom în cadrul campaniilor gratuite din prima parte a anului 2022
- Cristian Niculae (ADI Deşeuri): Dorim să îmbunătățim în permanență gestionarea deșeurilor pentru a avea un județ mai curat
- Nesimțirea și ignoranța se vor plăti scump și în 2023! Bârgăuan amendat cu 10.000 lei pentru deșeuri abandonate
- Stai la casă, la oraş? Vezi cum trebuie să colectezi deșeurile!

Meniu principal
Ultimele stiri
Lun, 11:40
Eminescu – Nemuritor, omagiat și la Năsăud Cultura
Periodicul „Săptămâna”, „gazetă economică-culturală a orașelor Bistrița și Năsăud” (an. I, nr. 17,...
Comentarii
Rus Augustin -
Dum, 22:34
Doamna profesoară,
Amintirile dumneavoastră îmi nasc și mie amintiri pe care le-am trăit în...
Emilia Sirlincan -
Dum, 13:33
Minunat și înțelept cuvânt! Să ne trăiți sfințite părinte! Doamne ajută!
Ana Maria Haja -
Dum, 11:58
Bună ziua! Aș vrea să știu, dacă se poate, cat ar costa un abonament pt 30 zile și unde , mai exact...
victor Stir -
Vin, 22:59
Un cărturar cu o întindere culturală înfiorătoare!
Mult succes!
Vasile Ciurgăuan -
Vin, 22:02
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de...
Aniversări
La ceas de sărbătoare, preacucernice părinte Cristian Lupșan, preot Parohia „Sf.
La popas aniversar, îi transmitem părintelui paroh Simion Buta de la Spermezeu, gânduri frumoase, însoţite de urări de sănătate, împliniri şi bucurii...
Sănătate, bucurii şi împliniri, în zi de naştere, transmitem domnului MARIUS-IOAN CIONCU, din cadrul Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud.
La mulţi...























Adaugă comentariu nou