Chiuza,
Căzut de pe bicicletă, lovit de maşină
Lun, 09/28/2009 - 13:44
Sâmbătă la ora 19.55, pe DN 17 D, în localitatea Chiuza, conducătorul auto Liviu D., de 41 ani, domiciliat în Bistriţa, în timp ce conducea un autoturism proprietate personală, l-a acrosat pe Ioan C., de 54 ani, domiciliat în comuna Chiuza, sat Săsarm, care era căzut, lângă bicicletă, pe partea carosabilă în sensul său de mers. Din accident a rezultat decesul bărbatului de 54 de ani. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ şi s-au recoltat probe biologice. Cercetările continuă de către poliţiştii Serviciul Poliţiei Rutiere Bistriţa Năsăud.
Citiţi şi:
- Copil, pe bicicletă, acroșat de o mașină intre Maieru și Cormaia!
- Doi pasageri răniţi uşor, după ce maşina s-a răsturnat
- Alcoolul şi bătrâneţile l-au pus la pământ pe un biciclist
- Copil de 10 ani, pe bicicletă, accidentat grav, la Telcișor. A fost solicitat elicopterul SMURD
- A venit din Enciu să fure o bicicletă, la Bistriţa Medievală

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
În cotidianul Gazeta Transilvaniei, (nr 223, din 5/17 octombrie, anul LII, din 1889), ce apărea la...
Comentarii
Cordovan Ioan -
Mar, 18:59
Mă alătur celor spuse de prietenul meu av. Ioan Someșanu !
Răsunetul este cotidianul meu, la care...
Napoca -
Mar, 14:26
Interesant de revazut acest subiect acum, spre final de an. Discutiile despre modernizarea...
Ioan Somesan -
Mar, 10:41
"Hai să dăm mână cu mână/Cei cu inima română !" atât în Răsunetul, cât și între noi, cu fiecare...
Mircea-Corneliu Moldovan -
Lun, 22:51
De toata lauda si stima ce se intampla in acest oras/ municipal!! Eu sunt de cateva saptamani pe...
prof Vasile G -
Lun, 12:20
Absolut impresionant, sub toate aspectele. Felicitări, Părinte!
Aniversări
În zi aniversară, gândurile noastre bune se îndreaptă către părintele VICTOR VĂRĂREAN, preot paroh la Pintic.
Cu ocazia aniversării zilei de naștere, adresăm sincere felicitări și urări de bine domnului VASILE BORŞ, primarul comunei Maieru.
În zi de naştere, calde urări de bine transmitem domnului FLORIN RUS, salvator montan, din cadrul Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud.






















Adaugă comentariu nou