O mașină a luat foc lângă o benzinărie din Bistrița
Spiritul de observație și intervenția rapidă a jandarmilor bistrițeni aflați într-o acțiune de patrulare pe drumul de centură al municipiului Bistrița, au condus la evitarea extinderii unui incendiu izbucnit la un autoturism aflat în trafic. În timp ce se aflau pe sensul de mers Bistrița-Viișoara în apropierea unei benzinării, echipajul a observat că autoturismul din față a tras brusc pe dreapta, iar de sub capota acestuia ieșea un fum gros. Când proprietarul a deschis capota, flăcările au izbucnit reprezentând un real pericol atât pentru bărbatul în cauză cât și pentru ceilalți participanți la trafic, cu atât mai mult cu cât evenimentul s-a produs în apropierea unei stații de alimentare cu carburanți. Imediat jandarmii au oprit și au intervenit rapid și eficient cu un extinctor în sprijinul bărbatului, reușind să stingă la timp flăcările care ar fi putut produce potențiale pagube sau chiar victime.
Citiţi şi:
- Dosar penal după ce a furat un aparat foto dintr-o benzinărie
- SOCAR inaugurează prima benzinărie din Bistriţa şi ajunge la 31 de staţii
- Un Dumper și un autocamion, afectate de un incendiu
- Bistriţean reţinut la Satu Mare. A alimentat într-o benzinărie şi nu a vrut să plătească
- Bărbat din Galați, cercetat pentru că şi-a însuşit un portofel pierdut într-o benzinărie din Coldău
























Adaugă comentariu nou