( Video) LIGA FLORILOR: CSM Bistriţa-CSM Bucureşti 27-46. Radu Moldovan: La Bistrița, stelele handbalului feminin mondial

CSM Bistriţa a întâlnit în această seară pe terenul Sălii Polivalente pe campioanele de la CSM Bucureşti. La pauză, scorul a fost de 12 la 24, fetele lui Paşca rezistând în faţa tăvălugului doar 15 minute. Cea mai mare problemă a CSM Bistriţa este faza de apărare care nu e făcută aproape deloc, golurile fiind luate mult prea uşor.
Nici în repriza a doua lucrurile nu su stat mai bine, bucureştencele aruncându-se asemeni unor tigroaice asupra porţii bistriţencelor care nu au reuşit nici de această dată să construiască o devensivă valabilă. Scorul final, trebuie să recunoaştem, arată, oarecum, diferenţa de valoare.
"Super atmosferă la meciul anului: CSM Bistrița - CSM Bucuresti! E o mare bucurie sa avem la Bistrița stelele handbalului feminin mondial și ne bucurăm tare mult când reușim să marcăm împotriva campioanei Europei! Atmosferă, public și spectacol de nota 10" a spus preşedintele CJ, Radu Moldovan.
Urmează un alt meci important, cel cu Zalăul lui Tadici, vineri seara, de la ora 18.00, în deplasare.