Accident rutier cu cinci victime la Romuli
Doua două echipaje SMURD (terapia intensiva mobila și prim ajutor), un echipaj de descarcerare de la Secția de Pompieri Năsăud, un echipaj de la Serviciul de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud și SVSU Romuli intervin pentru acordarea asistentei medicale pentru 5 victime, dintre care una incarcerata (conștientă, de sex masculin).
Celelalte persoane implicate în accidentul rutier au ieșit din autoturisme pe cont propriu și vor fi evaluate de echipajele medicale.
Spre locul accidentului a fost direcționat și elicopterul SMURD de la Baza Aeromedicala Jibou, județul Sălaj.
În urma accidentului a fost rupt un stâlp de electricitate, firele sunt ajunse pe partea carosabila, alocat echipaj de la furnizorul de energie electrica.
Interventia este din dinamica, transmite ISU BN.
Update aici:
https://rasunetul.ro/romuli-tanar-preluat-de-elicopterul-smurd-sase-vict...
Citiţi şi:
- Romuli: Tânăr preluat de elicopterul SMURD. Şase victime, dintre care un copil de 6 ani, duse la spital
- Accident la Mogoşeni! O persoană este încarcerată!
- Accident rutier la Reteag!
- Perișor: persoană inconștiență după ce un ATV a intrat într-un gard
- Accident la Petriș, cu opt victime, dintre care șase sunt copii! Un adult este în stare de inconștiență

























Adaugă comentariu nou