CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud, în turul 3 al Cupei României, după ce a învins pe HC Zalău!

CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud s-a calificat în turul 3 al Cupei României FAN Courier, după ce a învins pe HC Zalău cu scorul de 23-21. La pauză, tabela de marcaj a arătat 13-11 în favoarea bistrițencelor.
Au marcat astăzi pentru Gloria 2018: Nicoleta Dincă - 7 goluri, Jovana Kovacevic - 5, Nina Zulic - 4, Almudena Rodriguez - 3, Florina Chintoan - 2, Bianca Bazaliu - 1, Sonia Seraficeanu - 1

S-au mai calificat CS Măgura Cisnădie, CSM București, CSM Galați, CS Rapid București, SCM Râmnicu Vâlcea si SCM Gloria Buzău. Ultima echipă calificată va fi desemnată în 15 aprilie când este programată partida dintre SCM Craiova și CS Minaur Baia Mare. Luni, va avea loc tragerea la sorți pentru sferturile de finală