Cupa HUBERTUS la pescuit, ediţia a doua

Sâmbătă, 8 mai, la frumoasa bază de agrement Sigmir, administrată de către Silviu Trişcă, şi el un adevărat vânător şi pescar, s-a desfăşurat a doua ediţie a Cupei HUBERTUS la pescuit. La această întrecere au participat cei mai vestiţi pescari, întrecându-se pentru râvnitul trofeu. După o întrecere pe muchie de cuţit, precum finalul campionatului Ligii I la fotbal, s-au desemnat şi câştigătorii. Locul I a fost câştigat de Dan Suciu cu 6.550 puncte, urmat de Marius Rus – 3230 puncte, locul III – Anton Pieptenar – 1680 puncte, Liviu Neag – 860 puncte, locul V – Eugen Mesaroş – 620 puncte, iar locul VI a fost împărţit de către Adrian Birtaş şi Daniel Opran cu 270 puncte. Captura cea mare a fost câştigată tot de Dan Suciu, care a prins un crap de 3,7 kg. Toţi aceşti sportivi au fost premiaţi cu frumoase cupe, articole de pescuit şi sportive de către renumitele firme Tuborg, Dobo Bier, Romfulda şi Fir Întins.

Printre invitaţi a fost şi Valer Negruşa, preşedintele Asociaţiei Judeţene de Vântoare şi Pescuit Sportiv.

În final, toţi participanţii la acest eveniment major s-au adunat în jurul mesei pentru a degusta o mâncare pe cinste şi a povesti din frumoasele clipe petrecute pe cocheta bază de agrement din Sigmir.