Dosar penal pentru un bărbat din Mureşenii Bârgăului, care a refuzat testarea cu etilotestul! A fost dus la spital pentru probe de sânge!
Mar, 07/14/2020 - 11:28
Luni seara, polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului l-au oprit în trafic, pentru control, pe un bărbat în vârstă de 39 de ani, din Mureșenii Bârgăului, care conducea un autoturism pe drumul național 17, prin localitatea Tiha Bârgăului.
Fiindu-i solicitat, bărbatul a refuzat testarea cu aparatul etilotest și a fost condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice pentru stabilirea cu exactitate a alcoolemiei, se arată în comunicatul IPJ BN..
Polițiștii Secției 2 Poliție Rurală Prundu Bârgăului au întocmit dosar penal și continuă cercetările.
Citiţi şi:
- Bărbat din Runcu Salvei, cercetat penal după ce a refuzat să fie testat cu etilotestul!
- Un tânăr din Romuli, băut la volan, transportat la spital, a refuzat prelevarea de mostre biologice
- Bărbat din Tureac, dus la spital de poliţişti, după ce a refuzat să sufle în etilotest
- Tânăr din Mureşenii Bârgăului, băut şi fără permis, depistat conducând un moped
- Bărbat din Galaţii Bistriţei, depistat la volan, deşi are permisul anulat
Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
„La zidirea soarelui, se știe/Cerul a muncit o veșnicie./ Noi muncind întocmai, ne-am ales...
Comentarii
un cititor -
Lun, 18:53
Mai sunt și alți candidați pentru Palatul Culturii? Cum îi putem cunoaște? Un singur candidat...
Adi C -
Lun, 16:29
Toate liceele pierd câte o clasa, numai la Rodna se înființează o clasa de liceu. Cum este posibil...
Toni -
Lun, 15:28
Interventia Președintelui PNL Bistrița-Năsăud, Ioan Turc, în scandalul claselor de liceu este...
cititor -
Lun, 10:04
Ctegoria moci.cosa si putu.roasa a societatii, n-o s-o Puteti voi pune la mnca in flosul...
prof. GV -
Dum, 21:08
Domnu Aurel, în momentul când bănuiţi că vă apropiaţi de un posibil infarct, luaţi o lingură...
Aniversări
Sănătate, bucurii şi împliniri, în zi de naştere, GEORGETEI-TATIANA MOLDOVAN, din cadrul Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud.
La mulţi ani!
Redacţia...
În zi de naştere, urăm primarului comunei Căianu Mic, PAUL ŞTIR, multă sănătate, împliniri şi bucurii alături de cei dragi!
La mulţi ani!
Redacţia „...
In Memoriam
La 12 ianuarie 2021 a trecut la cele veșnice P.S. DHC FLORENTIN CRIHĂLMEANU, cel de-al nouălea episcop al Diecezei gr.-cat.
Adaugă comentariu nou