Gloria Bistriţa-FC Braşov 5-3, dupã loviturile de departajare

Gloria Bistriţa s-a calificat miercuri în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a trecut în optimi de FC Braşov , în urma loviturilor de departajare, la finalul celor 90 de minute şi al prelungirilor scorul fiind 1-1.

GLORIA BISTRIŢA - FC BRAŞOV 1-1, 5-3 după loviturile de departajare (D. Roman 18 / Ilyeş 50). Pentru Gloria Bistriţa au transformat Mureşan, Hora, Pedro şi Anca, în timp ce pentru FC Braşov marcatorii au fost Senin şi Hadnagy.

Gloria Bistriţa: Tătăruşanu - Vagner, Pedro, Ninu, Panc - Diogo (Anca 91), Mureşan, Sabou (Velcovici 62), Enescu (Negrean 76) - D. Roman, Hora. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

FC Braşov: Nae - Rui Duarte, B. Nicolae, Oros, Senin - M. Roman, P. Adriano, Ilyeş (Bălţoi 89), C. Munteanu (Măldărăşanu 57) - Zaharia, Dedu (Hadnagy 46). Antrenor: Răzvan Lucescu.

Cartonaşe galbene: D. Roman 21, Velcovici 81, Negrean 88, Pedro 116 / Paolo Adriano 43, 100

Cartonaş roşu: Paolo Adriano 100

Arbitri: Cristian Balaj - Zoltan Szekely, Traian Marchiş

Stadion: Arena Park (Făgăraş); Spectatori: 3.000

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min. 18: D. Roman a reluat din 8 metri, cu o lovitură de cap, o centrare venită dintr-o lovitură liberă executată după partea dreaptă de la 40 de metri.

1-1, min 50: Ilyeş a obţinut şi a transformat cu precizie o lovitură liberă de la 18 de metri.