Gloria a înfrânt. 1-2 cu Concordia Chiajna

Gloria nu a reuşit să obţină vreun punct din partida cu Concordia Chiajna, deşi a avut un penalty la 0-0.

Curtuiuş a ratat în minutul 16 o lovitură de pedeapsă, adică portarul Cjiajnei, Cobrea, a apărat.

În minutul, Ibric a șutat de la 16 metri, central, din prima, în stânga lui Dolha. Anton egalat în minutul 67, printr-un şut imparabil, de la 16 metri.

Nu a fost suficient, pentru că în minutul 75, Belu a marcat din interiorul careului, sub transversală, după un corner.

Mai mult, din minutul 84, Gloria a rămas în zece oameni, după ce Tudose a fost eliminat, văzând al doilea cartonaş galben.

Gloria Bistriţa rămâne, deocamdată pe poziţia a 17-a a clasamentului, unul retrogradabil.

ECHIPELE DE START

Concordia: Cobrea - Belu, Leca, Ghionea, Bambara - Pană, Purece - Serediuc, Zuluf, Ibric - Welington. Rezerve: Iancu, Belica, Damian, Paraschiv, A. Stan, Popovici, Simion. Antrenor: Ilie Stan

Gloria: Dolha - Peteleu, Canon, Al. Tudose, Reano - Anton, Zahiri - Braganca, Ayza, Romario - Curtuiuş. Rezerve: Oghinciuc, Trestenicu, Ţîrcă, Laio, Feher, Peica, Enescu. Antrenor: Nicolae Manea