Început de an excelent pentru judoka de la Drumarul Bistrița. 15 medalii obținute la Drobeta

Sambata, 28 ianuarie 2023, la Drobeta-Turnu Severin, a avut loc Turneul International de Judo “Cupa Drobeta”.

Au participat peste 500 de sportivi de la cluburi din Romania, Republica Moldova, Bulgaria, Ucraina si Serbia.

Clubul de judo Drumarul Bistrita a fost si el prezent pe tatami cu o trupa consistenta de luptatori mici si maricei, insotiti in drumul lor de domnii antrenori Pop Ioan si Ovidiu Covriga-Ganj si de cativa parinti.

Paul Cojoc – loc VII

De asemenea, clubul Drumarul Bistrita s-a clasat pe locul I pe echipe la categoria de varsta U12.

A fost o competitie reusita, cu meciuri bune si antrenante si cu siguranta toti participantii au avut de invatat cate ceva.

Felicitari copiilor si domnilor antrenori pentru eforturile depuse si rezultatele obtinute!!! Si multumim si parintilor pentru implicarea lor!!!