Ionuț Simionca, ales secretar general al PMP: Rămân implicat în viața locuitorilor și comunităților din județul Bistrița-Năsăud!
Vin, 01/14/2022 - 16:20
Vreau să le mulțumesc colegilor care, în ședința Colegiului Național al PMP din 12.01.2022, m-au ales secretar general interimar al Partidului Mișcarea Populară.
Sunt un politician echilibrat și rațional, astfel că, pe perioada exercitării acestei funcții, obiectivele mele sunt legate de organizarea în cele mai bune condiții a Congresului PMP din 19 februarie pentru alegerea unei noi conduceri.
Românii, în general, și bistrițenii, în mod particular, se confruntă cu probleme extrem de complexe pe care nu le pot depăși singuri. Îmi doresc ca PMP să fie vocea lor și, în același timp, să fie partidul care să livreze soluții și să pună presiune pe actualii guvernanți pentru rezolvarea crizelor din energie, economie, sănătate, educație, din societatea românească.
Rămân implicat în viața locuitorilor și comunităților din județul Bistrița-Năsăud. Încrederea pe care aceștia mi-au acordat-o la ultimele alegeri mă onorează, mă motivează și mă obligă să lupt mai departe pentru ei.
De altfel, am fost ales secretar general interimar al PMP pentru scorul pe care l-am obținut la ultimele alegeri, PMP Bistrița-Năsăud ocupând primul loc între organizațiile partidului de la nivel național. Îmi doresc ca PMP, în ansamblul său, să fie un partid performant, dinamic, modern, conectat cu cetățenii, care să facă diferența pe scena politică.
Așa să ne ajute Dumnezeu!, a transmis liderul PMP Bistrița-Năsăud, Ionuț Simionca.
Citiţi şi:
- Ionuț Simionca, ales secretar general al PMP: Trebuie să reconstruim, să ne reinventăm!
- Ionuţ Simionca, secretar general PMP: Când tinerii își vor înțelege adevărata valoare în politică, România va arăta altfel!
- Ionuţ Simionca, în noua echipă de conducere a PMP: Viitorul este cu adevărat în mâinile noastre!
- Ionuţ Simionca, secretar general al PMP: Românii nu aşteaptă de la guvernanţi lacrimi de crocodil, ci soluţii concrete
- Ionuţ Simionca, secretar general PMP: Guvernul, împreună cu BNR, sacrifică românii!

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Este al doilea volum din acest an al inginerului și scriitorului bistrițean, după „De vorbă cu...
Comentarii
Carmen Scurtu -
Dum, 00:23
Roata se întoarce! Nineta Popa i-a fost amantă când acesta era căsătorit cu Mariana Ionescu...
un cetatean -
Sâm, 20:22
Va faceti de cacao cu explicatiile voastre, de doimbani ca de obicei. Bine ca a fost momentul...
Geom -
Sâm, 14:42
Felicitări lui Andrei Chelba un Tânăr foarte Serios în aceste Vremuri Pline de Neica Nimeni...
Veronica Osorheian -
Sâm, 10:52
La mulți ani cu sănătate și cu bucurii!
Bogdan Ivan -
Sâm, 07:21
Măi Bogdane, măi Ivane,
De la Tisa pân’ la Nistru
Noi îi mulțumim lui nașul
Care te-a făcut...
Aniversări
La mulți ani domnului profesor Ștefan Cira, directorul Școlii Gimnaziale "George Coșbuc" din Coșbuc!
Cele mai calde urări aniversare se îndreaptă spre domnul profesor Ștefan Cira, directorul Școlii Gimnaziale "George Coșbuc" din Coșbuc.
În zi de naștere, gândurile noastre bune se îndreaptă spre doamna profesor Reghina Mariana Poenar, directorul Clubului Copiilor Beclean.
Cele mai sincere urări aniversare îi transmitem doamnei profesor Claudia-Maria Iuja,
In Memoriam
În 5 august era ziua de naștere a Părintelui iconom stavrofor Eugen Trif (05.08.1942 - 09.03.2000), regretatul cumnat al autorului acestor rânduri,...
























Adaugă comentariu nou