Miercuri, 24 iunie, se colectează PUBELA GALBENĂ în localitățile componente ale municipiului Bistrița!
Miercuri, 24 iunie, se colectează PUBELA GALBENĂ în UNIREA, VIIȘOARA, SĂRATA, GHINDA, SIGMIR, SLĂTINIȚA – toate localitățile componente ale Municipiului Bistrița! Pentru LOCALITĂȚILE COMPONENTE ale Municipiului Bistrița, pubela galbenă se ridică în a 4-a săptămână din lună, în ziua de miercuri.
Această modificare în programul de colectare vine pentru a îmbunătăți serviciile de salubritate pentru toți utilizatorii din Bistrița.
Vă rugăm să NU scoateți alte tipuri de deșeuri pe lângă pubela galbenă (menajer sau reciclabil – hârtie / carton și sticlă), deoarece MIERCURI 24 IUNIE 2026 operatorul de salubritate va ridica DOAR deșeurile reciclabile din plastic / metal din LOCALITĂȚILE COMPONENTE. De asemenea, va rugăm să separați corect deșeurile în gospodărie și să nu amestecați deșeurile reciclabile între ele, fiecare fracție de deșeuri reciclabile având programul ei de colectare.
Dacă vrei să afli calendarul de colectare a deșeurilor în fiecare localitate din județul Bistrița-Năsăud, te rugăm să accesezi www.adideseuribn.ro sau la tel. 0263.944 – Dispecerat Supercom.
Din respect pentru comunitate și natură, facem Bistrița-Năsăud un județ mai curat!
ADI Deșeuri Bistrița-Năsăud
Citiţi şi:
- PUBELA GALBENĂ pentru deșeurile reciclabile din plastic / metal se colectează Miercuri, 18 iunie, DOAR în municipiul Bistrița!
- Miercuri, 30 aprilie, se colectează pubela galbenă în toate localitățile componente ale municipiului Bistrița
- În toate localitățile componente ale municipiului Bistrița, miercuri, 25 iunie, se colectează PUBELA GALBENĂ!
- Miercuri, 17 iunie, se colectează pubela galbenă (plastic/metal) doar în municipiul Bistrița!
- Miercuri, 21 iunie, se colectează pubela galbenă pentru deșeurile reciclabile din plastic / metal din municipiul Bistrița și localitățile componente
























Adaugă comentariu nou