Mormântul Domnului, făcut din peste o mie de flori, la biserica Protopopiatului Bistriţa
Sâm, 04/19/2014 - 18:34
La biserica Protopopiatului la Prohodul Domnului credincioşii prezenţi trecând pe sub Sf.Epitaf au admirat „mormântul Domnului”făcut cu multă migală şi pricepere de Comitetul Parohial preşedinte Dr.Elena Butiulcă, din peste o mie de fire de flori din cele mai deosebite.
S-a dorit ca şi prin aceste flori să fie un gest de solidaritate cu patimile Mântuitoruluişi semn de recunoştinţă pentru Jertfa Sa.
Pr.Emanuel Vidican
Citiţi şi:
- În prezenţa Mitropolitului, un număr impresionant de bistriţeni au pus bazele ”Asociației părinților, pentru ora de religie”
- Sute de bistriţeni au cântat "La mulţi ani" pentru Mitropolitul Andrei
- Părintele protopop Alexandru Vidican i-a premiat pe elevii ce au pictat Chipul Nemuririi
- A doua zi de Paşti, Mitropolitul Andrei slujeşte la Bistriţa
- Eroii din Munţii Călimani, de pe Grui, pomeniţi de P.S Vasile Someşanul
Meniu principal
Ultimele stiri
Vin, 07:42
Olimpiu NUȘFELEAN: De rîsul lumii Cultura
Între marile teme ale liricii eminesciene, elogiul iubirii ocupă un loc special. Eminescu ne-...
Comentarii
Genică -
Joi, 17:04
Că la noi deja inteligența-i artificială uneori.
Genică -
Joi, 17:01
La întoarcere îl paște o demitere sau o demisie că-i mai onorabilă! Sistemele informatice ale CNAS...
Eori -
Mie, 23:15
America Este Țara Perfectă Din Lume, Deoarece În America Este Originea Democrației, Această...
Leon Pintea -
Mie, 08:44
Gand la gand "coane" O. N. De acord cu tot ce ati scris. Slugile stapanului se straduiesc sa-l...
Nae -
Mar, 02:03
Mai bine zis ați aruncat alandala niste beculete cu led care n-au lumenii potriviți iluminatului...
Aniversări
La popas aniversar, gândurile noastre bune se îndreaptă către doamna profesor CAMELIA FLORIAN, director adjunct al Liceului Tehnologic Lechinţa.
Cele mai sincere urări de sănătate, bucurii şi împliniri, în ceas aniversar, prof. DANA RUS, director al Şcolii Gimnaziale Petriş.
La mulţi...
Cu ocazia zilei de naştere, adresăm calde urări de bine însoțite de multă sănătate, bucurii şi putere de muncă, doamnei profesor MIRELA CHEREJI,...
Comentarii
A avut de unde ,p.c.părinte protopop,că de la danturile noastre taxate excesiv a adunat bani gârlă.Dacă aveam banii ei,ne pomeneați acum și pe noi,dar așa,sunt pomeniți doar cei cu bani... Apreciem gestul ei și faptul că are cu ce ...!
Adaugă comentariu nou