Primarul Ioan Turc: De Ziua Națională a României, simțim la fel de intens bucuria Unității prin înfrățirea cu Ungheni și Soroca din Republica Moldova!
Joi, 12/01/2022 - 08:46
Marea Unire de la 1 Decembrie 1918 este, pentru poporul român, un eveniment istoric ce ne amintește de un vis din veacuri împlinit, cel al unității naționale.
În 2022, simțim la fel de intens bucuria unității pentru încă un motiv: semnarea acordurilor de înfrățire a municipiului Bistrița cu două municipii din Republica Moldova, și anume Ungheni și Soroca.
La mulți ani, România! La mulți ani, dragi bistrițeni! La mulți ani românilor de pretutindeni!
Primarul municipiului Bistriţa,
Ioan Turc
Citiţi şi:
- De Ziua Națională, Bistrița și-a unit destinul european cu Ungheni și Soroca din Republica Moldova
- O delegaţie din raionul Ungheni, primită de primarul Ioan Turc: Ne propunem să parafăm înfrățirea cu Ungheni și Soroca!
- Municipiul Bistrița se va înfrăți cu orașul Soroca din Republica Moldova!
- Noi pași administrativi pentru înfrățirea municipiului Bistrița cu orașul basarabean Ștefan Vodă
- Parada militară, spectacolele pentru toate vârstele, retragerea cu torțe i-au adus împreună pe bistrițeni! La mulți ani, România!

Meniu principal
Ultimele stiri
Dum, 17:44
Haideți pe la noi! Dum, 17:24
Elena M. Cîmpan: Examene și superstiții Dum, 17:21
Elena M. Cîmpan, Poemul săptămânii Dum, 07:22
La mulți ani domnului MARIUS-IOAN CIONCU, din cadrul Consiliului Județean Bistrița-Năsăud! Sâm, 17:02
Sara Alesia Niculai. Excelența construită prin muncă și pasiune- povestea unei eleve de excepție Sâm, 09:53
Andrei Marga: Schimbarea lumii Cultura
Comentarii
Emilia Sirlincan -
Dum, 13:33
Minunat și înțelept cuvânt! Să ne trăiți sfințite părinte! Doamne ajută!
Ana Maria Haja -
Dum, 11:58
Bună ziua! Aș vrea să știu, dacă se poate, cat ar costa un abonament pt 30 zile și unde , mai exact...
victor Stir -
Vin, 22:59
Un cărturar cu o întindere culturală înfiorătoare!
Mult succes!
Vasile Ciurgăuan -
Vin, 22:02
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de...
Vasile Ciurgăuan -
Vin, 22:01
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de...
Aniversări
Sănătate, bucurii şi împliniri, în zi de naştere, transmitem domnului MARIUS-IOAN CIONCU, din cadrul Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud.
La mulţi...
La popas aniversar, ne alăturăm celor care îi transmit sincere urări și felicitări doamnei avocat Monica Săsărman, consilier Cabinet Președinte...
În zi de naștere, adresăm calde urări de bine domnului colonel inginer Cristian Bucur, inspector șef al Inspectoratului pentru Situații de Urgență...























Adaugă comentariu nou