Primăria Bistrița: 10 intrări gratuite la patinoarul sintetic pentru elevii bistrițeni din ciclul primar și gimnazial!
Vin, 04/05/2024 - 12:26
A debutat programul „Sănătate prin mişcare”, destinat tuturor elevilor de ciclul primar şi gimnazial din municipiul Bistriţa. Astfel, prin intermediul programului, aproximativ 8.000 de elevi bistriţeni vor fi încurajaţi să facă mişcare beneficiind de 10 intrări gratuite la patinoarul sintetic situat în parcarea de la Hotelul Metropolis, în perioada 1 aprilie – 1 noiembrie a fiecărui an.
Totodată, iubitorii mișcării pe role vor putea participa, pe perioada verii la ateliere gratuite de dans pe role susţinute de către sportiva Ioana Teodorescu, fostă campioană mondială de patinaj artistic pe role.
Patinoarul va funcționa după următorul program:
Luni - vineri: 12.00 - 20.00
Sâmbătă - duminică: 10.00 - 20.00
Citiţi şi:
- Atmosferă animată la patinoarul sintetic din parc!
- Vineri se redeschide patinoarul sintetic amplasat în Parcul Regele Mihai I al României
- Acces gratuit la patinoarul sintetic, în acest sfârșit de săptămână!
- Deputatul Cristina Iurişniţi: Grădinițele și școlile trebuie să rămână deschise, în special pentru preșcolari si elevii din ciclul primar și gimnazial
- CUPA MOŞ CRĂCIUN 2017- HANDBAL FETE ŞI BĂIEŢI – CICLUL GIMNAZIAL

Meniu principal
Ultimele stiri
Dum, 17:44
Haideți pe la noi! Dum, 17:24
Elena M. Cîmpan: Examene și superstiții Dum, 17:21
Elena M. Cîmpan, Poemul săptămânii Dum, 07:22
La mulți ani domnului MARIUS-IOAN CIONCU, din cadrul Consiliului Județean Bistrița-Năsăud! Sâm, 17:02
Sara Alesia Niculai. Excelența construită prin muncă și pasiune- povestea unei eleve de excepție Sâm, 09:53
Andrei Marga: Schimbarea lumii Cultura
Comentarii
Emilia Sirlincan -
Dum, 13:33
Minunat și înțelept cuvânt! Să ne trăiți sfințite părinte! Doamne ajută!
Ana Maria Haja -
Dum, 11:58
Bună ziua! Aș vrea să știu, dacă se poate, cat ar costa un abonament pt 30 zile și unde , mai exact...
victor Stir -
Vin, 22:59
Un cărturar cu o întindere culturală înfiorătoare!
Mult succes!
Vasile Ciurgăuan -
Vin, 22:02
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de...
Vasile Ciurgăuan -
Vin, 22:01
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de...
Aniversări
Sănătate, bucurii şi împliniri, în zi de naştere, transmitem domnului MARIUS-IOAN CIONCU, din cadrul Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud.
La mulţi...
La popas aniversar, ne alăturăm celor care îi transmit sincere urări și felicitări doamnei avocat Monica Săsărman, consilier Cabinet Președinte...
În zi de naștere, adresăm calde urări de bine domnului colonel inginer Cristian Bucur, inspector șef al Inspectoratului pentru Situații de Urgență...























Adaugă comentariu nou