Lovit din cauza bicicletei
Joi, 06/14/2012 - 14:16
Miercuri, la ora 19.53, pe DJ 154 în cartierul Sărata, un copil de 8 ani, care circula pe bicicletă, a efectuat un viraj spre stânga fără să semnaleze sau să se asigure, moment în care a fost accidentat de autorismul condus de F. Grigore de 35 ani din Sărata, care circula în aceeaşi direcţie de deplasare. Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,18 mg/l alcool pur în aerul expirat. Cercetările continuă de către Biroul Rutier.
Citiţi şi:
- Fuga l-a costat
- Primăria Bistriţa îşi consultă cetăţenii cu privire la transportul public şi utilizarea bicicletei
- Biciclist accidentat grav, pe Bulevardul Libertăţii din Bistriţa
- Un bărbat din Budacu de Jos, prins la volan, băut şi fără să aibă permis de conducere!
- Bistrița: A lovit cu maşina un copil de 7 ani aflat pe bicicletă
Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Consiliul Județean Bistrița-Năsăud, Biblioteca Județeană „George Coșbuc” Bistrița-Năsăud și Casa...
Comentarii
prof. Vasile Găurean -
Vin, 18:38
Un Scriitor și om cu suflet mare. La mulți ani!
prof. Vasile Găurean -
Vin, 18:34
Felicitări! Sănătate și succese literare!
Adina -
Vin, 14:45
Ne mândrim cu tine! Un om deosebit, inteligent și foarte muncitor! Merita tot ce e mai bun!!!
siegel freiburger -
Joi, 22:24
Victor Ştir ist auch in Deutschland, den Niederlanden, Frankreich, Spanien und Italien bekannt –...
Relu -
Joi, 16:26
Pârâul Tărpiu sau Valea Căstăilor este acelasi lucru. Mai exact, strada care se desprinde din...
Aniversări
În această zi deosebită, adresăm calde urări de bine doamnei Marinela (Neli) Lazea, consilier superior în cadrul Primăriei Bistrița.
La popas aniversar - 18 octombrie - adresăm cele mai sincere urări de sănătate, bucurii şi împliniri profesionale și personale domnului ing.
La ceas aniversar, transmitem cordiale urări de bine domnului profesor Florin Florian, directorul Școlii Gimnaziale nr. 1 Bistrița Bârgăului.
Adaugă comentariu nou