Cratere periculoase pe str. Privighetorilor
Lun, 03/27/2017 - 16:08
Că în România zece sparg străzile şi unul le peticeşte, se ştie deja. Grav este faptul că de multe ori după ce o stradă este asfaltată, ne mai trezim că vin anumite „servicii” şi o găuresc din nou. La fel s-a întâmplat în urmă cu aproape o lună, când pe Aleea Privighetorilor asfaltul şi parcările au fost răvăşite. Roţile maşinilor rămân blocate în craterele în care nici măcar o lopată de balast nua fost aruncată. Oare cât vor mai trebui să aştepte aceşti oameni pentru ca lucrurile să revină aşa cum este normal într-o societate civilizată? De ce nu se corelează lucrările, astfel încât unul sapă, altul să vină să astupe.
I.M.
Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Așa l-au denumit contemporanii, dar și urmașii, pe Iosif al II-lea, născut la...
Comentarii
cititor -
Mie, 19:40
Dacă vrei să lași un bolnav în fața unui cabinet medical sau a unei farmacii, cum procedezi?
Rus Augustin -
Mar, 16:07
DOMNULE PROFESOR MIRECEA DAROȘI
Citind fragmentul, mi-am amintit de ... „un fragment”...
Cordovan Ioan -
Mar, 14:22
LA MULTI ANI,CU MULTĂ,MULTĂ SĂNĂTATE !!!, distinsului om de cultură, prof. Ioan Lazăr.
Ilieși Ioana -
Mar, 09:47
Mulțumiri alese ziarului „Răsunetul” și autorului acestui frumos articol, domnului Ioan Mititean!...
Aniversări
În zi de naștere, transmitem sincere urări aniversare doamnei profesor Silvia Carmen Floroaie, director adjunct al Școlii Gimnaziale Dumitra.
În zi aniversară, urăm domnului profesor IOAN LAZĂR, multă sănătate, bucurii şi împliniri alături de cei dragi.
La mulţi ani!
Redacţia „Răsunetul”
La ceas aniversar, adresăm calde urri aniversare doamnei director Codruța-Sorina Bîtă Găzdac de la Grădinița cu Program Prelungit nr. 1 Năsăud.
Adaugă comentariu nou