Tânăr din Feldru, băut, a provocat un accident rutier. A ieşit cu maşina în decor
Joi, 07/13/2017 - 10:48
În această dimineață, un tânăr, de 26 ani, din Feldru, în timp ce conducea un autoturism pe DN 17 D, între localitățile Ilva Mică și Feldru, pe fondul neadaptării vitezei la condițiile de drum, într-o curbă la stânga a pierdut controlul acestuia, răsturnându-se pe un teren agricol din afara părții carosabile.
"În urma accidentului a rezultat rănirea conducătorului auto, precum și a celor doi pasageri care se aflau în autoturism. Conducătorul autoturismului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind pozitiv. În cauză s-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și conducerea unui autovehicul sub influența alcoolemiei", se arată în comunicatul Poliţiei bistriţene.
Cercetările continuă de Poliția orașului Năsăud.
Citiţi şi:
- Baut, un tanar din Prundu Bargaului s-a rasturnat cu masina la Tureac
- S-a răsurnat cu maşina
- Şanţ: O bistriţeancă s-a răsturnat cu maşina, în care era şi un copil de 9 ani, în râu
- Tănăr din Lechinţa, cercetat penal. Fără permis de conducere, s-a răsturnat cu mopedul, rănind un pasager şi a plecat de la locul accidentului
- Băut, un șofer din Bistrița s-a răsturnat cu mașina în curtea unui imobil din Unirea
Meniu principal
Ultimele stiri
Mar, 14:12
Limonov sau cum doarme gloria Mar, 14:11
Reflecții și litanii lirice Mar, 14:10
Din cultura ținutului grăniceresc Mar, 14:09
Adam Puslojić - poetul celor ,,două patrii” Mar, 14:08
Mircea Daroși Mar, 14:06
Gavril Moldovan Mar, 14:05
Ana Ciobanu – Locul I la creativitate! Mar, 14:03
Loredana A. Știrbu Cultura
În cadrul „Anului Cardinal Iuliu Hossu”, Consiliul Judeţean Bistriţa-Năsăud şi Biblioteca...
Comentarii
Rus Augustin -
Mar, 14:52
... Cuvinte meșteșugit alese și potrivite ce definesc un destin, o activitate, un ideal educațional...
situatie asemanatoare -
Lun, 15:20
O situatie asemanatoare am vazut la podul ce leaga strada Valeria Peter P. de strada Dragos voda....
Dorel de Bistrita -
Lun, 11:01
Dooomnilor, daca drumul tot este proiectat sa treaca prin Blajeni, ideal ar fi SA SE IA IN STUDIU...
Ziua Pământului -
Lun, 08:54
Primarii - școlile mânzesc,
Dar mânjii lor se nărăvesc
Și cer, cu coamele în vânt,
Liceului, mai...
Aniversări
Este o zi deosebită pentru doamna profesor CRINA REBECA BURDEŢ, director al Şcolii Gimnaziale „Iacob şi Ioachim Mureşanu” Rebrişoara.
Cu ocazia zilei de naştere, urăm multă sănătate, bucurii şi putere de muncă doamnei CLAUDIA TALPOŞ, preşedinte ASTRA Cerc Năsăud.
La mulţi ani!...
La popas aniversar, adresăm părintelui PETRU GEORGIŢĂ PEICA, preot paroh la Zoreni, cele mai alese urări de sănătate și bucurie duhovniceacă.
Adaugă comentariu nou