Patru elevi în practică la Jandarmeria bistriţeană
Mie, 04/22/2015 - 12:57
În această perioadă în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Bistriţa-Năsăud sunt prezenţi patru elevi ai Şcolii Militare de Subofiţeri Jandarmi Fălticeni.
În perioada 20 aprilie – 22 mai a.c., patru tineri aflaţi în anul II de studiu, se află la Bistriţa unde vor efectua stagiul de practică.
Având în vedere faptul că se află în anul II, elevii efectuează practica în domeniul ordinii şi siguranţei publice astfel: trei elevi în cadrul Detaşamentului 1 Jandarmi Mobil Bistriţa, respectiv Detaşamentul 3 Jandarmi Năsăud (un elev).
Pe toată durata stagiului de practică fiecare elev se află sub tutela unui cadru ce răspunde direct de pregătirea practică în domeniul ordinii şi siguranţei publice.

Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Uniunea Scriitorilor din România, Filiala Cluj – reprezentanța Bistrița-Năsăud, Casa de Cultură a...
Comentarii
Leon Pintea -
Mie, 22:01
Necesitatea de a avea un doctorat trebuie sa conditioneze doar promovarea in zona universitata si...
cititor -
Mie, 11:59
Aspectul trist și glumeț este că o serie de universitari, considerați serioși, a achiesat la...
Autotomie -
Mar, 23:54
Nu de păr, ci de coadă. Crezi că întreaga viață a tras șopârla de coadă, să vadă cum i se desprinde.
Relu -
Mar, 15:45
Si totuși …Prin anul 2019, Lacul Colibița a fost golit parțial. Se spunea atunci că lucrările de...
cititor -
Mar, 14:04
În ce limbă este scrisă poezia doamnei scriitoare, căci eu nu o prea înțeleg, deși vorbesc și eu...
Aniversări
Cu ocazia aniversării zilei de naștere, transmitem cele mai călduroase felicitări și urări de bine domnului PAUL ŞTIR, primar al comunei Căianu Mic.
Bunul Dumnezeu să vă dăruiască har duhovnicesc, preacucernice părinte DUMITRU ŞTIR, preot paroh la Măluţ.
În ceas aniversar, adresăm doamnei prof.























Adaugă comentariu nou