Peste 19 mc de material lemnos confiscat de poliţişti, de la o firmă din Rodna
Mie, 06/27/2018 - 14:09
Polițiștii Biroului pentru combaterea delictelor silvice împreună cu specialiști in cadrul Gărzii Forestiere Bistrița-Năsăud au acționat pe raza comunei Rodna, pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice.
Astfel, în urma controalelor și a verificărilor de specialitate, s-a stabilit că o societate comercială de exploatare și prelucrare a materialului lemnos, ar fi expediat cantitatea de 19,79 mc de material lemnos, fără a întocmi documentele prevăzute de lege.
Cu această ocazie, au fost aplicate sancțiuni contravenționale, în valoare de 8000 lei. De asemenea, materialul lemnos, în valoare de peste 3400 lei a fost ridicat în vederea confiscării, se arată în comunicatul IPJ BN.
Citiţi şi:
- Peste 50 metri cubi de material lemnos, confiscat de polițiști de la o societate din comuna Şanţ
- Material lemnos, fără documente legale, în valoare de peste 130.000 de lei, confiscat de la o firmă din Şieu Măgheruş
- Acțiunile silvice continuă. Peste 65 mc de material lemnos confiscat, la Romuli
- Material lemnos fără documente legale, în valoare de 27.800 de lei, confiscat!
- Material lemnos de peste 20.000 lei, confiscat de poliţişti şi Garda Forestieră

Meniu principal
Ultimele stiri
Dum, 17:44
Haideți pe la noi! Dum, 17:24
Elena M. Cîmpan: Examene și superstiții Dum, 17:21
Elena M. Cîmpan, Poemul săptămânii Dum, 07:22
La mulți ani domnului MARIUS-IOAN CIONCU, din cadrul Consiliului Județean Bistrița-Năsăud! Sâm, 17:02
Sara Alesia Niculai. Excelența construită prin muncă și pasiune- povestea unei eleve de excepție Sâm, 09:53
Andrei Marga: Schimbarea lumii Cultura
Comentarii
Emilia Sirlincan -
Dum, 13:33
Minunat și înțelept cuvânt! Să ne trăiți sfințite părinte! Doamne ajută!
Ana Maria Haja -
Dum, 11:58
Bună ziua! Aș vrea să știu, dacă se poate, cat ar costa un abonament pt 30 zile și unde , mai exact...
victor Stir -
Vin, 22:59
Un cărturar cu o întindere culturală înfiorătoare!
Mult succes!
Vasile Ciurgăuan -
Vin, 22:02
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de...
Vasile Ciurgăuan -
Vin, 22:01
Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească in pace. A fost Directorul Școlii și profesorul meu de...
Aniversări
La popas aniversar, îi transmitem părintelui paroh Simion Buta de la Spermezeu, gânduri frumoase, însoţite de urări de sănătate, împliniri şi bucurii...
Sănătate, bucurii şi împliniri, în zi de naştere, transmitem domnului MARIUS-IOAN CIONCU, din cadrul Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud.
La mulţi...
La popas aniversar, ne alăturăm celor care îi transmit sincere urări și felicitări doamnei avocat Monica Săsărman, consilier Cabinet Președinte...























Adaugă comentariu nou