Un afacerist basarabean expulzat din România
Joi, 02/10/2011 - 15:10
Tot la trei zile, un alt cetăţean străin este prins locuind ilegal pe teritoriul judeţului nostru. Potrivit comisarului şef Alexandru Vlaşin, poliţiştii de la Biroul pentru Imigrări Bistriţa-Năsăud, împreună cu cei de la Biroul Judeţean de Poliţie Transporturi Bistriţa-Năsăud au depistat un cetăţean din Republica Moldova, aflat în şedere ilegală.
Străinul venise în România în baza unei vize de scurtă şedere, pentru a face afaceri, dar prins cu treaba a uitat să părăsească ţara la expirarea dreptului de şedere aprobat.
Omului I s-a eliberat o decizie de returnare prin care este obligat să părăseacă ţara în termen de 15 zile, suplimentar fiind sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 400 lei.
Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Nu se va fi gândit niciodată, autoarea, că lucrarea sa va...
Comentarii
Cerpas Ion Cornel -
Mar, 17:40
Buna ziua.Unde pot gasi arhiva SMA BERZOVIA(AGROMEC ) JUDETUL CARAS-SEVERIN pentru adeverinta...
Iuliu -
Mar, 16:55
Programul de guvernare este construit pe trei piloni fundamentali şi anume:
-Ordine în finanţele...
Emanuela Drăghici -
Mar, 14:01
Un lista excelentă și cu adevărat practică, aș vrea doar să adaug că în zborurile lungi mă ajută...
prof. Vasile G -
Mar, 12:52
La ceasurile acestei vârste frumoase în marșul prin viață, prinn Valea vieților noastre, un...
Coubis Alina -
Mar, 10:49
Dumnezeu este cu Marius și o să fie bine doamne ajuta sa se facă bine și Dumnezeu are grija de un...
Aniversări
Astăzi este o zi specială pentru ing. Ioan Cătălin Păun, director executiv al Direcției pentru Agricultură a județului Bistrița-Năsăud.
Ziua de dumneavoastră de naștere, doamna prof.
Adaugă comentariu nou