Un alt magistrat bistriţean s-a pensionat!
Joi, 12/13/2018 - 10:40
Preşedintele României, Klaus Iohannis, a semnat, miercuri, o nouă serie de decrete privind eliberarea din funcţie a unor magistraţi.
Printre decretele semnate este şi cel privind eliberarea din funcţia de judecător la Tribunalul Bistriţa-Năsăud a lui Florinel-Macidon Marica. Judecătorul bistriţean se pensionează după o carieră de 25 de ani în magistratură., îndplinind condiţiile prevăzute de Legea 303/2004 privind statutul judecătorilor şi procurorilor, republicată, cu modificările şi completările ulterioare.
Este al treilea magistrat care trece într-o nouă etapă, după judecătorii Alexandru Petrişor şi Nicoleta Moldovan.
Citiţi şi:
- Un magistrat bistriţean, bănuit de legături cu Securitatea
- Judecătorul Camelia Năşcuţiu s-a pensionat!
- Magistrat bistriţean, eliberat din funcţie de preşedintele Klaus Iohannis
- Magistrat bistrițean, eliberat din funcție de președintele Iohannis
- După ani și ani în slujba educației, prof. Dorina Buia, director la Clubul Copiilor Năsăud, s-a pensionat! Recunoștință din partea elevilor, colegilor și a comunității năsăudene!
Meniu principal
Ultimele stiri
Cultura
Comentarii
Rus Augustin -
Sâm, 11:46
prin 1976 am fost și eu la câteva cursuri la „Ștefan Gheorghiu”. Îmi amintesc de prof. Leonte...
un cititor oarecare -
Vin, 06:49
Dl. Gheorghe Moldovan, sau G. Moldovan, după cum se mai semnează, o îndeamnă pe nu știu ce doamnă...
un cetatean -
Joi, 15:23
Odihna vesnica!
prof. Vasile G -
Joi, 14:35
Cei care puteți ierta, iertați; cei care nu puteți, lăsați-le toate,cu decență în seama lui...
Aniversări
În zi de naștere, gândurile noastre bune se îndreaptă spre doamna profesor Reghina Mariana Poenar, directorul Clubului Copiilor Beclean.
La mulți ani domnului profesor Ștefan Cira, directorul Școlii Gimnaziale "George Coșbuc" din Coșbuc!
Cele mai calde urări aniversare se îndreaptă spre domnul profesor Ștefan Cira, directorul Școlii Gimnaziale "George Coșbuc" din Coșbuc.
Cele mai sincere urări aniversare îi transmitem doamnei profesor Claudia-Maria Iuja,
Adaugă comentariu nou