Un biciclist din Arcalia a ajuns la spital, după ce a căzut! Avea o alcoolemie de peste 1,2 la mie

La data de 18 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Beclean au intervenit pentru efectuarea cercetărilor, ca urmare a producerii unui accident rutier în care a fost implicat un biciclist și care ulterior s-a prezentat la spital pentru îngrijiri medicale.

La fața locului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 61 de ani din Bistrița, în timp ce se deplasa pe bicicletă, pe Drumul Județean 172G, prin Arcalia, s-a dezechilibrat și căzut pe partea carosabilă, accidentându-se.

Acesta a fost testat cu aparatul etilometru, rezultatul fiind 1.27mg/l alcool pur în aerul expirat. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS] Statistici T5