Zece persoane amendate la Teaca, pentru nerespectarea ordinanţelor militare

Marţi, în intervalul orar 15.00-19.00, polițiștii și jandarmii au acționat pentru respectarea prevederilor Ordonanțelor Militare în scopul prevenirii răspândirii epidemiei cu virusul SARS CoV-2, pe raza comunei Teaca. La misiunile desfășurate în zonă, au participat și doi câini de serviciu.

Cu această ocazie, echipajele au legitimat aproape 100 de persoane și au controlat 43 de autoturisme oprite în trafic. Zece persoane care nu au respectat restricțiile de circulație impuse prin ordonanțele militare au fost sancționate contravențional. Cuantumul sancțiunilor este de 21.000 de lei.

La acțiunile de la Teaca au participat polițiștii Secției 1 Poliție Rurală Bistrița, în colaborare cu luptători din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale și jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi ”Gelu Voievod” Bistrița-Năsăud, se arată în comunicatul IPJ BN.

Adaugă comentariu nou

 
Design şi dezvoltare: Linuxship
[Valid RSS] Statistici T5